"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna
Aktualności 2013

Czoo okForum państw Morza Bałtyckiego

Email Drukuj PDF

eusbsrW dniach 11-12 listopada 2013 r. w Wilnie (Litwa), przedstawiciele ośmiu państw UE wchodzących w skład pierwszego unijnego makroregionu, spotkali się w ramach dorocznego forum poświęconego strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego (EUSBSR).

W wydarzeniu wzięli również udział komisarz ds. polityki regionalnej Johannes Hahn oraz przedstawiciele Rosji i Norwegii. Dyskutowano na temat sposobu dalszej realizacji strategii oraz podsumowano dotychczasowe osiągnięcia. Debata skupiła się na tym, w jaki sposób rozwiązywać problemy w zakresie środowiska naturalnego z korzyścią dla gospodarki i zatrudnienia.

Dotychczasowe osiągnięcia w ramach strategii dla regionu Morza Bałtyckiego i podejścia makroregionalnego zostały niedawno potwierdzone przez państwa członkowskie UE na posiedzeniu Rady do Spraw Ogólnych w październiku br. w Brukseli. W ramach strategii ustanowiono ponad 100 projektów przewodnich dotyczących kwestii takich jak zanieczyszczenie obszaru Morza Bałtyckiego, brak połączeń transportowych i brak zrównoważonych metod uprawy.

Poprawiony: czwartek, 14 listopada 2013 13:43 Więcej…
 

Wystawa "Zielony klimat"

Email Drukuj PDF

zielony klimatW dniach 12-22 listopada 2013 r. w Pałacu Kultury i Nauki, m.st. Warszawa organizuje wystawę pn. "Zielony klimat - działanie edukacyjne oraz technologie dla ochrony środowiska", jako imprezę towarzyszącą dziewiętnastej Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej ONZ COP19 (UNFCCC - COP19).

Warszawa stawia sobie za cel zapewnienie mieszkańcom wysokiego standardu życia w warunkach zrównoważonego rozwoju oraz poszanowania środowiska. Dlatego z troską podchodzi do zagadnień związanych z ochroną klimatu, a także od lat prowadzi szeroko zakrojoną działalność w zakresie ekologii zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym.

Okazją do zaprezentowania delegatom przyjeżdżającym do Warszawy z ponad 190 krajów świata, ale też mieszkańcom miasta, turystom, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży z warszawskich szkół, najciekawszych rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu jest wystawa "Zielony klimat - działania edukacyjne oraz polskie technologie dla ochrony środowiska".

Jej celem jest dostarczenie rzetelnej wiedzy w zakresie zmian klimatycznych, przedstawienie ich skutków oraz sposobów zapobiegania i ograniczania zmian klimatycznych w przyszłości poprzez działania nie tylko organów nie tylko samorządowych ale głównie użytkowników bezpośrednich.

Poprawiony: środa, 13 listopada 2013 19:23 Więcej…
 

95. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Email Drukuj PDF

mamynW poniedziałek, 11 listopada 2013 r., przypada 95. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W planie oficjalnych obchodów jest Msza św. za ojczyznę, uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza, marsz "Razem dla Niepodległej". 

Oficjalne uroczyste obchody Święta Niepodległości rozpoczną się w poniedziałek rano. Prezydent Bronisław Komorowski złoży wieńce przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, później weźmie udział w uroczystej mszy św. za ojczyznę w archikatedrze św. Jana.

W Pałacu Prezydenckim wręczy odznaczenia państwowe. W południe odbędzie się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie planowane jest wystąpienie głowy państwa. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele najwyższych polskich władz. Na obchody Święta Niepodległości do Polski przyjedzie prezydent Litwy Dalia Grybauskaite.

Po zakończeniu uroczystości z placu Piłsudskiego ulicami Warszawy przejdzie marsz "Razem dla Niepodległej", który ma uhonorować pamięć zasłużonych dla niepodległości, w tym powstańców styczniowych.

Poprawiony: czwartek, 12 grudnia 2013 11:56 Więcej…
 

XV Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych "BOATSHOW"

Email Drukuj PDF

logo boat show2W dniach 15-17 listopada 2013 r. w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym (Nowa Hala EXPO) al. Politechniki 4 w Łodzi, odbędą się jubileuszowe, XV Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych "BOATSHOW"  2013.

"Boatshow" to uznana marka - nowoczesne technologie, kultura spędzania czasu wolnego, premiery jachtów żaglowych i motorowych, warsztaty, międzynarodowe konferencje, podsumowania sezonu klas regatowych, spotkania z mistrzami polskiego i światowego żeglarstwa.

Udział w targach zapowiedzieli jak co roku producenci i importerzy jachtów żaglowych i motorowych oraz innego sprzętu pływającego, dystrybutorzy, producenci osprzętu i wyposażenia, firmy handlowe i usługowe, a także firmy dostarczające sprzęt dla kajakarstwa, windsurfingu, kitesurfingu i nurkowania.

Z roku na rok rośnie zainteresowanie gości krajowych i zagranicznych produktami prezentowanymi na targach, co daje znakomite możliwości do nawiązania bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami szeroko rozumianej branży żeglarskiej.

Poprawiony: piątek, 08 listopada 2013 07:51 Więcej…
 

Operacja Żagle Gdyni 2014

Email Drukuj PDF

opsailgdyniaW dniach 15-18 sierpnia 2014 r., Gdynia zorganizuje kolejny wielki zlot żaglowców pod nazwą Operacja Żagle Gdyni (Operation Gdynia Sails). Projektowi partnerować będzie Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

Decyzję o organizacji zlotu ogłosił w środę (tj. 6. listopada br.), na specjalnej konferencji prasowej na statku-muzeum "Dar Pomorza", prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Organizatorzy nie chcą, na razie, zdradzać szczegółowej listy żaglowców, które pojawią się w tym terminie w mieście. Liczą na obecność dwudziestu największych jednostek tego rodzaju na świecie.

Impreza odbędzie się z okazji 40. rocznicy pierwszego zlotu żaglowców, który odbył się w Gdyni w lipcu 1974 roku. Wydarzenie przyciągnie zapewne, jak zwykle w takich przypadkach, setki tysięcy turystów. Będzie znakomitą okazją do promocji żeglarstwa. Kulminacyjnym momentem zlotu będzie parada żaglowców na Zatoce Gdańskiej planowana na popołudnie 18. sierpnia.

Poprawiony: piątek, 08 listopada 2013 07:50 Więcej…
 


Strona 9 z 48