"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna
Aktualności 2013

Czoo ok



Promocja oficerska absolwentów Akademii Marynarki Wojennej

Email Drukuj PDF

promocjaamw W sobotę, 31 sierpnia 2013 r. o godz. 11.00, na pokładzie historycznego niszczyciela ORP "Błyskawica" w Gdyni, odbędzie się uroczysta promocja absolwentów Akademii Marynarki Wojennej na pierwszy stopień oficerski - podporucznika marynarki.

Pierwszą, która otrzyma oficerskie szlify i kordzik, będzie tegoroczna prymuska, bosman podchorąży Aneta Kozłowska. W tym roku, po raz pierwszy w historii uczelni pierwsze trzy lokaty zajęły same kobiety.

Wśród promowanych będzie także bosman podchorąży Dagmara Broniatowska, absolwentka Akademi Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Annapolis. Promocji absolwentów AMW na pierwszy stopień oficerski dokona szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał broni Mieczysław Gocuł.

Dzień wcześniej, 30 sierpnia, odbędzie się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia AMW. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 12.00 w Auli im. Króla Zygmunta II Augusta (wejście od ulicy Grudzińskiego).

Poprawiony: czwartek, 12 grudnia 2013 12:12 Więcej…
 

Spływ Szlakiem Solnym "Bochnia - Gdańsk"

Email Drukuj PDF

20 kwacha r20 kwacha aW poniedziałek, 26 sierpnia 2013 r. z Targowiska n/Rabą, pasjonat historii Jacek Gądek rozpoczął niezwykłą podróż - spływ łodzią Szlakiem Solnym "Bochnia - Uście Solne - Gdańsk".

Dzień wcześniej  kostki soli z kopalni bocheńskiej i wielickiej zostały załadowane na łódź i podczas 3-4 tygodniowego spływu Szlakiem Solnym, trafią Wisłą do Gdańska, a następnie drogą morską do Londynu. 

Bezpośrednim powodem realizacji marzeń pana Jacka o spłynięciu Wisłą do Gdańska stało się Targowisko Rzemiosła - targ, na którym 850 lat temu sól była środkiem płatniczym a do dziś jest skarbem bocheńskiej ziemi. Wydobywana w kopalniach: bocheńskiej i wielickiej, transportowana drogą wodną w świat dała początek drodze solnej.

Pomysł odtworzenia szlaku solnego ma na celu zwrócenie uwagi społeczności Polski na unikalny, naturalny charakter szlaków wodnych. Szlak solny to również szlak wierzby i wikliny - rośliny o wszechstronnym zastosowaniu w żywej architekturze organicznej.

Poprawiony: czwartek, 12 grudnia 2013 12:12 Więcej…
 

Bezpieczeństwo powodziowe na Mazowszu

Email Drukuj PDF

bezpieczenstwopowodzioweW czwartek, 22 sierpnia 2013 r. wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i marszałek województwa Adam Struzik podpisali porozumienie w sprawie poprawy bezpieczeństwa powodziowego na Mazowszu.

Dotyczy ono dostosowania planowania przestrzennego do potrzeb bezpieczeństwa powodziowego, wypracowania planu finansowania koniecznych działań i współpracy w zakresie organizacji specjalistycznych warsztatów i seminariów.

W pracach wykorzystane będą ekspertyzy opracowane przez działający przy wojewodzie zespół ds. Programu Bezpieczeństwa Powodziowego w Regionie Wodnym Środkowej Wisły.

Porozumienie dotyczy bezpieczeństwa powodziowego w regionie wodnym Środkowej Wisły w zakresie planowania przestrzennego i polityki regionalnej. Dzięki niemu, do ustaleń aktualizowanego przez marszałka planu zagospodarowania przestrzennego województwa, wykorzystana zostanie wiedza pozyskana w ciągu ostatnich dwóch lat przygotowywania programu.

Poprawiony: czwartek, 12 grudnia 2013 12:13 Więcej…
 

WISŁA to największa atrakcja Warszawy XXI w.

Email Drukuj PDF

wislapromTłumy na plażach, gry zręcznościowe, kajaki, sport i zabawa. Między brzegami pływają promy ze stojakami na rowery. Port Czerniakowski jest już jak nowy. Bulwary będą oddane za niecałe dwa lata. Warszawa XXI w. i jej największe atrakcje znajdują się nad WISŁĄ.

W Warszawie już wiadomo, że nad brzegiem można zarobić. Nad rzeką powstają więc liczne kluby. Na razie w kontenerach czy pawilonach z dech. Lemoniada czy piwo mimo wyśrubowanych cen nigdzie nie smakują lepiej niż nad Wisłą z widokiem na zachodzące słońce i panoramę miasta.

Urbaniści zawsze rozumieli, że Wisła to jeden z największych skarbów Warszawy. Jej odkrywanie dla miasta to był długi proces. Zaczął się jeszcze przed I wojną światową, nabrał rozpędu w latach 30. Wtedy nowy rozdział w odwracaniu miasta w stronę rzeki zapoczątkował prezydent Warszawy Stefan Starzyński.

Poprawiony: środa, 25 września 2013 20:01 Więcej…
 

"Bandera" - lipiec/sierpień' 2013

Email Drukuj PDF

bandera7Na stronie internetowej Marynarki Wojennej dostępny jest już kolejny, lipcowo/sierpniowy numer czasopisma MW RP "Bandera".

Znalazły się w nim między innymi: wywiad z kontradmirałem pilotem w stanie spoczynku Zbigniewem Smolarkiem byłym Dowódcą Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, artykuł poświęcony morskim skrzydłom Rzeczpospolitej, relacja z pierwszej w historii wizyty japońskich okrętów w Gdyni oraz fotorelacja z "wodowania"  wydanej w sierpniu przez NBP monety z wizerunkiem ORP "Gen. K. Pułaski". Do czytelników w krótkim liście zwrócił się Zastępca Dowódcy Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej - kmdr pil. Andrzej Szczotka:

"Szanowni Czytelnicy,

W 1920 roku w ramach Marynarki Wojennej powstała nowa, integralna formacja - lotnictwo morskie. W ciągu 93 lat zmieniała ona swoją strukturę i wyposażenie w zależności od zadań stawianych przed morskim rodzajem Sił Zbrojnych. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić skuteczne prowadzenie operacji poszukiwania i ratownictwa (SAR), czy zwalczania okrętów podwodnych (ZOP) bez wsparcia wyspecjalizowanego lotnictwa morskiego.

Domeną współczesnego lotnictwa MW jest również identyfikacja jednostek nawodnych znajdujących sią poza zasięgiem okrętowych środków rozpoznania, wsparcie operacji wojsk specjalnych czy wreszcie wsparcie logistyczne operacji na morzu.

Poprawiony: wtorek, 27 sierpnia 2013 11:19 Więcej…
 


Strona 23 z 49

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Statystyki

Odsłon : 1347140
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama