"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum XXIV Międzynarodowy Zlot Jungów Ligi Morskiej i Rzecznej w Kołobrzegu

XXIV Międzynarodowy Zlot Jungów Ligi Morskiej i Rzecznej w Kołobrzegu

Email Drukuj PDF

xxiv zlot jungowW dniach 22 - 24 maja 2014 r. w Kołobrzegu, odbędzie się XXIV Międzynarodowy Zlot Jungów Ligi Morskiej i Rzecznej, organizowany przez Zarząd kołobrzeskiego Oddziału LMiR. Ten nadmorski kurort już po raz dwunasty będzie gościł najmłodszych miłośników morza. 

Program tegorocznego Zlotu zapowiada się jak zawsze bardzo bogaty. W trakcie Zlotu Jungowie będą mieli okazję uczestniczenia w szeregu uroczystościach, konkursach i imprezach sportowych, z oprawą zgodną z morskim ceremoniałem. 

Zwiedzanie bazy dydaktycznej Zespołu Szkół Morskich, rejs statkiem, regaty "smoczych łodzi", konkurs piosenki marynistycznej, zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego (Oddział Skansen Morski), to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla ligowej młodzieży przez organizatorów Zlotu.

Jedną z największych atrakcji Zlotu, mogącą stać się przygodą życia dla części jego uczestników, jest zaplanowany rejs morski na trasie Gdynia - Kołobrzeg - Gdynia, na pokładzie okrętu ORP "Iskra" - żaglowca szkolnego Marynarki Wojennej. Zakwalifikowana do odbycia rejsu "ligowa" załoga, będzie miała okazję poznać, nie tylko uroki i romantyzm morza, ale również obowiązki i trud codziennej służby polskich marynarzy.

Oprawę muzyczną podczas trwania Zlotu jak co roku zapewni Orkiestra Reprezentacyjna Ligi Morskiej i Rzecznej w Wyszkowie pod dyrekcją kmdr. Józefa Kowalewskiego - wiceprezesa Okręgu Mazowieckiego LMiR.

Program ramowy XXIV Międzynarodowego Zlot Jungów Ligi Morskiej i Rzecznej w Kołobrzegu

Źródło: lmir.pl

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 19:31