"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum "Czy rzeka jest dla wszystkich? Odkryj Dzielnicę Wisła"

"Czy rzeka jest dla wszystkich? Odkryj Dzielnicę Wisła"

Email Drukuj PDF

dzielnicwislaW czwartek, 14 maja 2015 r. o godz. 18.00, w Klubokawiarni "Plażowa" w Warszawie (ul. Wybrzeże Szczecińskie 1), odbędzie się otwarta debata społeczna nt.: "Czy rzeka jest dla wszystkich? Odkryj Dzielnicę Wisła", zorganizowana w ramach kampanii "Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto".

Jak wspólnie korzystać z przestrzeni nad Wisłą? Czego brakuje nad rzeką? Jak można to zmienić? Te pytania staną się przyczynkiem do dyskusji o różnorodności potrzeb i aktywności mieszkanek i mieszkańców przebywających nad Wisłą.

W debacie udział wezmą: dr Barbara Bossak-Herbst, socjolog, Iza Sopalska, inicjatorka projektu Kulawa Warszawa, Justyna Biernacka z Fundacji MaMa, Filip Bojko, ultramaratończyk, który biega z psem oraz Michał Borkiewicz ze stowarzyszenia Komisja Klubowa.

Celem spotkania i całego projektu jest uświadomienie mieszkańcom Warszawy, że nabrzeża Wisły to miejsce otwarte dla wszystkich, a także zbudowanie u użytkowników brzegów rzeki poczucia współodpowiedzialności za tę przestrzeń.

Kampania "Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto" organizowana jest przez miasto stołeczne Warszawa. W przedsięwzięcie zaangażowani są także partnerzy - m.in. Fundacja Civis Polonus, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę", organizacja Oddam Odpady, Centrum Nauki Kopernik, Stowarzyszenie Plan B, agencja John Pitcher, Stołeczna Estrada i Komisja Klubowa.

Nabrzeża Wisły to miejsce, które z roku na rok przyciąga coraz więcej mieszkańców. Przestrzeń ta rozwija się dynamicznie - dostosowując do potrzeb członków różnych grup społecznych. Pamiętać należy jednak, że każdy kto przychodzi nad rzekę jest użytkownikiem stref wspólnych. Głównym celem kampanii informacyjno-edukacyjnej "Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto" jest zmiana zachowań warszawiaków w przestrzeni publicznej Wisły, zbudowanie poczucia odpowiedzialności za wspólne mienie, czego efektem powinno być poszanowanie i nie zaśmiecanie terenów nadwiślańskich.

Źródło: um.warszawa.pl

Poprawiony: środa, 13 maja 2015 11:32