"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Warszawskie Linie Turystyczne 2015

Warszawskie Linie Turystyczne 2015

Email Drukuj PDF

warszawskieltW piątek, 1 maja 2015 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, już po raz siódmy, uruchomi Warszawskie Linie Turystyczne - WLT. Po Wiśle znów będą pływały statki "Wars" i "Zefir" oraz promy "Pliszka", "Słonka", "Turkawka" i "Wilga". 

Już za kilka dni mieszkańcy Warszawy i turyści odwiedzający stolicę będą mogli oglądać miasto z perspektywy Wisły. Znaleźć tu można wszystko: spokój i naturę, plaże, na których niemal zawsze trwa zabawa i rozbudowujące się miasto, które coraz śmielej zbliża się do rzeki. Brzegi Wisły połączą promy, na dłuższą wycieczkę zabierze tramwaj wodny, a całodziennych atrakcji dostarczy statek wycieczkowy do Serocka.

Tegoroczny sezon rozpocznie się 1 maja i zakończy 6 września 2015 roku. Tak jak w poprzednich latach będzie się można udać na przejażdżkę tramwajem wodnym i oderwać na chwilę od miejskiego zgiełku. Z pokładu "Warsa" będzie można podziwiać "dziką" Wisłę, panoramę Starego Miasta, zobaczyć jak postępuje budowa nowej linii metra i obejrzeć najbardziej charakterystyczne obiekty w stolicy - Grubą Kaśkę, Stadion Narodowy, Zamek Królewski i nowoczesne Centrum Nauki Kopernik.  Statek przepłynie pod kilkoma stołecznymi mostami: Łazienkowskim, Poniatowskiego i Świętokrzyskim.

 

Od 1 maja do 30 czerwca tramwaj wodny będzie pływał tylko w weekendy i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia - także w piątki, a we wrześniu w pierwszą sobotę i niedzielę.

Będzie się można także wybrać w całodzienny, pasjonujący rejs Wisłą i Kanałem Żerańskim do Serocka, nad Zalew Zegrzyński. To sztuczne jezioro powstałe w wyniku spiętrzenia wód Narwi i Bugu stanowi prawdziwy raj dla wędkarzy i amatorów sportów wodnych. Statek "Zefir" wypłynie o godz. 09.00 z przystanku Cypel Czerniakowski, pokona śluzę Kanału Żerańskiego i w południe przybije do molo w Serocku. Po mniej więcej półtoragodzinnej przerwie (od ok. godz. 12.15 do ok. godz. 13.45) statek wypłynie w rejs powrotny do Warszawy i około godziny 19.00 zacumuje na Cyplu Czerniakowskim.

Od 1 maja do 30 czerwca "Zefir" będzie pływał w soboty, niedziele i dni świąteczne (dodatkowe rejs 5 czerwca) a od 1 lipca do 31 sierpnia również w piątki, a we wrześniu w pierwszą sobotę i niedzielę.

 wars zefir pliszka 

Brzegi Wisły połączą cztery bezpłatne przeprawy promowe, dzięki którym w ciągu kilku minut można się przedostać na drugą stronę rzeki. Promy będą kursowały  od 1 maja do 31 sierpnia. Do 30 czerwca będą pływały tylko w soboty i niedziele i dni świąteczne oraz dodatkowo 5 czerwca, a od 1 lipca do 31 sierpnia również w dni powszednie, a we wrześniu w pierwszą sobotę i niedzielę.

Promy łączące Cypel Czerniakowski z Saską Kępą, most Poniatowskiego ze Stadionem Narodowym oraz Podzamcze Fontanny z ZOO w soboty, niedziele i święta będą kursowały 30 razy dziennie, a w dni powszednie - 14 razy. Natomiast prom z Nowodworów do Łomianek 30 razy dziennie w soboty, niedziele i święta oraz 7 razy w dni robocze.

Za rejs do Serocka trzeba zapłacić 36 zł (ulgowy - 18 zł), a za przejażdżkę tramwajem wodnym - 18 zł (ulgowy - 9 zł). Przeprawa promem jest bezpłatna.

Cennik biletów
Warszawskie Linie Turystyczne
Źródło: ZTM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 04 maja 2015 05:18