"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Festiwal Filmów Podwodnych w Gdyni

Festiwal Filmów Podwodnych w Gdyni

Email Drukuj PDF

ffpodwodnychW dniach 24-25 kwietnia 2015 r. w sali audiowizualnwej Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) odbędzie się premierowy Festiwal Filmów Podwodnych, realizowany w ramach projektu Legenda Morska Gdyni.

Ideą przeglądu jest zaprezentowanie szerszej publiczności tematyki świata podwodnego, z którym wiąże się coraz większa popularność turystyki nurkowej oraz niewątpliwe walory przyrodniczo-biologiczne.

Nurkowanie jest jedną z najszybciej rosnących dziedzin aktywności, którą pasjonuje się coraz większa rzesza Polaków. Nurkowanie od lat budziło fascynację i strach, pobudzało marzenia zakorzenione w literaturze Juliusza Vernea.

Skala popularności nurkowania wzrosła w ostatnich latach w sposób bezprecedensowy w Polsce co ma przełożenie również na zrealizowane pod wodą filmy, od produkcji całkowicie amatorskich-turystycznych, poprzez filmowanie w celach naukowych i edukacyjnych, aż  po filmy czysto rozrywkowe w stylu wielkiego kina.

W trakcie przeglądu będzie można zobaczć filmy kręcone pod wodą przez amatorów, a także przez profesjonalistów zajmujących się nurkowaniem na co dzień. Nie zabraknie też pozycji dokumentalnych oraz fabularnej. Organizatorzy chcą zaprezentować podwodny świat oczami nurków, naukowców, amatorów, przybliżyć jego piękno, ale także pokazać na problemy z tym związane, takie jak bezpieczeństwo czy ekologia.

Sala audiowizualna  Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1 B

24 kwietnia, piątek godz. 17.00 - 20.00
25 kwietnia, sobota, godz. 11.00 - 20.00

Wstęp wolny!

Źródło: legendamorska.pl

Poprawiony: środa, 22 kwietnia 2015 07:40