"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Światowy Dzień Wody 2015

Światowy Dzień Wody 2015

Email Drukuj PDF

piknik2015Światowy Dzień Wody (World Water Day) został ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenia ONZ. Celem obchodów przypadającego w dniu 22. marca Święta jest informowanie społeczeństwa o znaczeniu świeżej wody dla Świata oraz o konieczności zrównoważonego gospodarowania jej zasobami. 

W tym roku Światowy Dzień Wody obchodzony będzie pod hasłem "Woda i zrównoważony rozwój". Tegoroczne hasło ma nam przypomnieć, że poprawiając jakość naszego życia musimy jednocześnie pamiętać o nie naruszaniu środowiska przyrodniczego, w tym w szczególności zasobów wodnych. Polska, podobnie jak inne państwa Unii Europejskiej, zobowiązała się do racjonalnego wykorzystywania oraz ochrony zasobów wodnych właśnie w myśl zasady zrównoważonego rozwoju.

Zgodnie z Ramową Dyrektywą Wodną do 2015 roku powinniśmy osiągnąć dobry stan wód. Już teraz wiadomo, że proces ten będzie trwał dłużej - nawet do 2027 r. RDW nakazuje m.in. zaspokojenie zapotrzebowania na wodę ludności, rolnictwa i przemysłu, przy równoczesnej dbałości o ochronę wód i ekosystemów od wód zależnych.

Z okazji Światowego Dnia Wody, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. zaprasza wszystkich mieszkańców na piknik. Impreza rozpocznie się w sobotę, 21 marca o godz. 11.00 na Płycie Desantu przy ul. Solec 1. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych.

W ogrzewanej hali namiotowej, która stanie na miejscu, organizowane będą konkursy i zabawy dla najmłodszych np. budowanie z klocków lego i malowanie twarzy. Odbędą się również pokazy chemiczne i występy teatrzyku dla dzieci. Starsi uczestnicy pikniku będą mogli m.in. razem z przewodnikiem wybrać się na wycieczkę wzdłuż brzegu Wisły, skorzystać z porad profesjonalnych dietetyków i dowiedzieć się jak przygotować smaczne napoje na bazie wody lub wziąć udział w kursie pierwszej pomocy prowadzonym przez ratowników PCK. Podczas imprezy zaprezentujemy mobilne laboratorium MPWiK.

W ramach pikniku uczestnicy będą mogli odwiedzić najnowocześniejszą w Polsce Oczyszczalnię Ścieków "Czajka" oraz zabytkową Stację Filtrów. Zwiedzający pojadą na wycieczkę specjalnymi autokarami. Wejściówki będzie można odebrać w dniu pikniku na stoisku firmowym MPWiK.

Na zakończenie imprezy o godz.16.00 zapraszamy na koncert Łukasza Mroza, czyli popularnego "Mrozu", który zaśpiewa piosenki z obsypanej nagrodami płyty Rollercoaster.

Miejsce pikniku: Płyta Desantu przy Bulwarze Flotylli Wiślanej i ul. Solec
Dojazd autobusami: 138, 141, 143, 171, 182, 185, 188 (przystanek Torwar)
Współrzędne GPS: N52° 13' 43.4373" / E21° 2' 33.2258"

Źródło: kzgw.gov.plMPWIK

Poprawiony: piątek, 20 marca 2015 12:36