"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Zebranie Zarządu Klubu "Bractwo Wiślane" LMiR

Zebranie Zarządu Klubu "Bractwo Wiślane" LMiR

Email Drukuj PDF

bractwo2W dniu wczorajszym, 23 lutego 2015 r. odbyło się kolejne zebranie Zarządu Klubu "Bractwo Wiślane" Ligi Morskiej i Rzecznej z siedzibą w Warszawie. Tematem przewodnim posiedzenia było sprawozdanie z uroczystości rocznicowych Zaślubin Polski z Morzem. 

Na wstępie prezes Zarządu Wacław L. Kowalski przedstawił sprawozdanie z posiedzenia Zarządu Głównego LMiR w dn. 9 lutego 2015 r. w Pucku, w tym informację o podjętych uchwałach w sprawie: ordynacji wyborczej 2015 do władz i organów LMIR, budowy Pomnika Marynarza Polskiego w Gdyni, nazwania zbiornika retencyjnego w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, imieniem wiceadmirała Kazimierza Porębskiego oraz utworzenia Warszawskiego Muzeum Wisły w Cytadeli Warszawskiej. Omówił także przebieg obchodów Święta Ligi Morskiej i Rzecznej oraz uroczystości z okazji 95. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem Bałtyckim w Pucku w dn. 10 lutego 2015 r.

Kolejnym punktem obrad było przedstawienie przez sekretarza Zadządu Tomasza Skudniewskiego informacji nt. złożenia w Biurze Geodezji i Katastru Urzędu m.st. Warszawy, wniosku o nazwanie zbiornika retencyjnego w Dzielnicy Targówek, imieniem wiceadmirała Kazimierza Porębskiego, wizjonera i patrioty, Szefa Departamentu Dla Spraw Morskich, Szefa Kierownictwa Marynarki Wojennej, twórcy polskiej marynarki i Szkoły Morskiej, inicjatora i twórcy "Bandery Polskiej" (LMiR).

W związku ze zbliżającym się upływem kadencji statutowych władz i organów Ligi Morskiej i Rzecznej, w dalszej części posiedzenia Zarząd  Klubu, na podstawie uchwały nr 4/2015 z dnia 23 lutego 2015 r., ustalił termin zwołania oraz porządek obrad Nadzwyczajnego Ogólnego Zebrania Członków Klubu "Bractwo Wiślane" LMiR. Zebranie Bractwa odbędzie się we wtorek, 14 kwietnia br., o godz. 17.00 w Sali Kominkowej Klubu Tenisowego AZS w Parku Skaryszewskim (al. Zieleniecka 2) w Warszawie. Drugi termin Zebrania ustalono na godz. 17.30, niezależnie od liczby uczestników. Zgodnie z ordynacją wyborczą do władz i ogranów LMiR w roku 2015, podczas zebrania zostanie dokonany wybór delegata oraz zastepców delagata na Walny Zjazd Delegatów, który odbędzie sie w październiku br. Szczegółowe informacje dotyczące kwietniowego zebrania zostaną rozesłane w ciągu 4 tyg.

Na zakończenie części zebrania poświęconej sprawom wniesionym, wiceprezes Zarządu kmdr por. Marek Jankiewicz podjął dyskusję na temat inicjatywy renowacji grobu Andrzeja Wachowiaka, dziennikarza, marynisty, gdyńskiego radnego i członka tamtejszego Zarządu Ligi Morskiej i Kolonialnej, gorącego krzewiciela idei morskiej, inicjatora Święta Morza, pochowanego na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie (kw. 30 G, rz. VI).

Po czym Prezes Zarządu zamknął obrady.

Poprawiony: środa, 25 lutego 2015 06:02