"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aleksander Doba w Belwederze

Aleksander Doba w Belwederze

Email Drukuj PDF

ad1W dniu wczorajszym, 16 lutego 2015 r. w Belwederze, Aleksander Doba - Podróżnik Roku 2015, otrzymał z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

"Dziękuję za niezwykły wyczyn, który rozsławił imię Polski na całym świecie" - mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski dekorując zasłużonego podróżnika i sportowca. 

Order został nadany za wybitne zasługi w promowaniu Polski, za osiągnięcia sportowe i działalność na rzecz rozwoju kajakarstwa.

Prezydent wręczył jeszcze Aleksandrowi Dobie, zwycięzcy plebiscytu publiczności na Podróżnika Roku 2015 "National Geographic People's Choice Adventurer of the Year" flagę Polski z certyfikatem.

"Chcę serdecznie pogratulować, ale również serdecznie podziękować za niezwykły wyczyn, który rozsławił polskie imię, imię naszego kraju na całym świecie. Pana wyczyn wywołał ogromne zainteresowanie i ogromny podziw" - podkreślił Bronisław Komorowski.

Jak dodał, wszystkim potrzebny jest tego rodzaju wyczyn, który potwierdza, że świat jest ciekawy, że świat warto poznawać, przeżywać, a czasami się z nim mierzyć. "Dzięki tego rodzaju ambitnym zamysłom nasza polska wyobraźnia sięga coraz dalej, sięga coraz ambitniej i sięga w sposób coraz ciekawszy i coraz piękniejszy" - mówił prezydent.

ad2 ad3 ad4 

Wspomniał, że sam jako kajakarz śródlądowy z ogromnym zainteresowaniem i podziwem czytał o tej niezwykłej wyprawie Aleksandra Doby, który jako pierwszy przepłynął kajakiem Atlantyk z Europy do Ameryki.

Fot. Piotr Smoliński

Źródło: prezydent.pl, warszawa.naszemiasto.pl

Poprawiony: wtorek, 17 lutego 2015 12:14