"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum 2 lata... RAZEM!

2 lata... RAZEM!

Email Drukuj PDF

stronabwMiło jest nam zakomunikować, że dokładnie dwa lata temu (w poniedziałek, 4 lutego 2013 r.) nastąpiło oficjalne uruchomienie strony internetowej Klubu "Bractwo Wiślane" Ligi Morskiej i Rzecznej w Warszawie (www.bractwowislane.pl). 

Klubowe "okno na Świat" dostępne jest dla członków oraz sympatyków LMiR już 24 miesiące! To dobra okazja na małe podsumowanie i przedstawienie krótkiej statystyki.

Pierwszym zamieszczonym na stronie newsem było zaproszenie internautów, członków, przyjaciół oraz sympatyków LMiR do uczestnictwa w uroczystościach z okazji 93. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem w Pucku.

Zgodnie z misją "Bractwa Wiślanego" celem jego działaności jest m.in. promowanie wykorzystania Wisły i rzek jej dorzecza dla żeglugi towarowej, pasażerskiej, turystyczno-sportowej, rozbudowy energetyki wodnej oraz  inicjatyw zmierzających do poprawy stanu czystości wód. Jednocześnie propagowanie postaw patriotycznych, tradycji polskiej Marynarki Wojennej i marynarzy rzecznych, dokonań Ligi Morskiej i Rzecznej na rzecz Polski Morskiej i rozwoju turystyki wodnej, żeglugi śródlądowej oraz kultury na szlakach rzecznych i morskich.

Artykuły zamieszczone na stronie (651 newsów) można zatem podzielić na odpowiadające celom działalności Bractwa zasadnicze grupy tematyczne:

  • Rzeka Wisła - 192 newsy.;
  • Liga Morska i Rzeczna - 62 newsy;
  • Marynarka Wojenna - 85 newsów;
  • Morze - 151 newsów;
  • Śródlądzie - 69 newsów;
  • Inne - 92 newsy.

Od dnia zamieszczenia na stronie pierwszej wiadomości (04. lutego 2013 r.), zarejestrowano na niej ponad 82 tys. (82 103) odsłon. Zainteresowanie treściami zamieszczanymi na stronie "Bractwa Wiślanego" nie zna granic :). Nasze newsy regularnie śledzą internauci z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych, w tym z najbardziej odległych zakątków Naszego Globu :).

Na stronie Bractwa w zakładce Fotoaktualności, można znaleźć 26 galerii zawierających łącznie 756 autorskich zdjęć, będących fotograficznym zapisem aktywności członków Bractwa. Na stronie zamieszczono również 52 banery będące graficznymi linkami do polecanych stron internetowych, związanych z działalnością Bractwa.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym nas internautom za zainteresowanie i zapraszamy do dalszego odwiedzania naszej strony, przekazywania cennych uwag oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami.

"Trzymajmy się MORZA!"

Z ligowym i marynarskim pozdrowieniem
Zarząd Klubu "Bractwo Wiślane" LMiR

Poprawiony: piątek, 13 lutego 2015 12:27