"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aktualności 2013 Akademia Żeglarska Zaruskiego

Akademia Żeglarska Zaruskiego

Email Drukuj PDF

logo zaruskiMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, właściciel żaglowca STS "Generał Zaruski", powołał do życia "Akademię Żeglarską Zaruskiego". 

Nawiązując do edukacyjnych idei legendarnego pioniera polskiego żeglarstwa gen. Mariusza Zaruskiego, żaglowiec ma służyć programom edukacji morskiej i żeglarskiej polskiej młodzieży, wymianie międzynarodowej i działaniom dla wyrównania szans młodych Polaków z różnych środowisk społecznych, którzy chcieliby swój charakter hartować we wspólnym żeglarskim trudzie. Będzie to też miejsce zrzeszające środowisko osób zainteresowanych tradycyjnym żeglarstwem, pragnące realizować wszelkie działania szkoleniowe związane z STS "Generał Zaruski".

W sezonie żeglarskim Akademia ma zamiar organizować na "Zaruskim" rejsy edukacyjne, natomiast poza sezonem żaglowiec stanie się stacjonarną bazą do realizacji szkoleń, warsztatów, dni otwartych i innych aktywności zachęcających młodych i nieco starszych wielbicieli morza do żeglowania.

W ramach działalności Akademii, gdański MOSiR zaprasza młodych ludzi, w wieku 15-25 lat, na stacjonarne kursy, podczas któreych przekazywane będą podstawy wiedzy żeglarskiej. Zajęcia mają charakter warsztatowy, więc oprócz poznania teorii, uczestnicy w praktyce zmierzą się z tajnikami nawigacji, meteorologii, podstawami bezpieczeństwa i specyfiką funkcjonowania na jachcie, a także jego budową. Pierwszy kurs rusza już we wtorek, 26 marca br.

 sts1 sts2 sts3

Źródło: MOSiR Gdańsk, zaruski.pl
Wikipedia: gen. Mariusz Zaruski

Poprawiony: piątek, 22 marca 2013 23:02