"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum "Transatlantyckie salony pod polską banderą"

"Transatlantyckie salony pod polską banderą"

Email Drukuj PDF

transatlantyckiesalonyW sobotę, 31 stycznia 2015 r. o godz. 17.00, w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B), odbędzie się spotkanie pt. "Transatlantyckie salony pod polską banderą". To trzecie z cyklu spotkań i prelekcji poświęconych polskim transatlantykom - "Legendarne TRANSATLANTYKI". 

Podczas kolejnej opowieści Legendy Morskiej Gdyni przywołany zostanie niepowtarzalny miniony, salonowy świat żeglugi pasażerskiej. Transatlantyckie podróże na "Batorym" i "Stefanie Batorym" to jedna z najbarwniejszych morskich legend naszej floty.

Bale kapitańskie, dancingi na środku oceanu, eleganccy oficerowie, występy gwiazd estrady, znakomitości statkowej kuchni, wzruszenia pożegnań i  i powitań przy orkiestrowym akompaniamencie. Kolorowy, bajkowy świat na tle szarej rzeczywistości PRL-u.

Opowieści o emigrantach, polonusach, turystach i codzienności załóg hotelowych, tworzących niepowtarzalny klimat podróży na naszych transatlantykach.

Podczas spotkania odbędzie się projekcja unikatowego dokumentu "Statek" zrealizowanego przez Katarzynę Sędek w TVP Gdańsk, z wykorzystaniem oryginalnych materiałów filmowych z rejsów na "Batorym". Swymi wspomnieniami z lat pracy na tych podzielą się, uczestniczący w spotkaniu, członkowie załóg hotelowych obu naszych ostatnich transatlantyków.

Legenda Transatlantyków

Transatlantyki

Źródło: legendamorska.pl

Poprawiony: poniedziałek, 26 stycznia 2015 07:33