"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum "Jak się szkoli profesjonalnych żeglarzy w Polsce"

"Jak się szkoli profesjonalnych żeglarzy w Polsce"

Email Drukuj PDF

forumjaksieszkoliW czwartek, 29 stycznia 2015 r. o godz. 17.00, w siedzibie Szkoły Morskiej w Gdyni (ul. Polska 13A), odbędzie się pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach Forum Nauczycieli Żeglarstwa zatytułowane "Jak się szkoli profesjonalnych żeglarzy w Polsce".

Prelegentem będzie kpt. ż.w. i kpt. jachtowy Alfred Naskręt, dyrektor Szkoły Morskiej w Gdyni, absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, członek Rady Programowej Forum Nauczycieli Żeglarstwa.

Kapitan omówi definicję jachtowej floty komercyjnej, przedstawi oczekiwania armatorów. Opowie o programie szkolenia opartym o amerykańskie wzory, uznane przez MCA, czyli jak wygląda ścieżka szkolenia żeglarzy zawodowych. To nie tylko pływanie, które stanowi jakieś 25% pracy, to także pobyt w portach, organizacja rejsu, aprowizacja, remont jachtu...

Alfred Naskręt oprowadzi po Szkole Morskiej, zaprezentuje m.in. model jachtu motorowodnego z systemem dwuśrubowym. Będzie możliwość popływania po fiordach, między szkierami, w warunkach sztormowych...

Forum Nauczycieli Żeglarstwa to projekt Pomorskiego Związku Żeglarskiego - miejsce dyskusji i wymiany doświadczeń instruktorów żeglarstwa z całej Polski. Więcej przeczytać można na www.fnz.pozz.org.pl.

Szkoła Morska, ul. Polska 13A. Dojazd autobusem 119, powrót linią 133.
Zmotoryzowani mają do dyspozycji parking. Wstęp wolny.

Źródło: pozz.org.pl

Poprawiony: niedziela, 25 stycznia 2015 15:30