"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Konferencja "Prawo Żeglugi Morskiej"

Konferencja "Prawo Żeglugi Morskiej"

Email Drukuj PDF

konferencjaprawoW czwartek, 26 lutego 2015 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego "Prawo Żeglugi Morskiej", organizowana przez Katedrę Prawa Międzynarodowego Publicznego, Katedrę Prawa Morskiego WPiA UG  oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk.

W kolejnej już edycji projektu, skupiającej się na szeroko pojętej problematyce prawa żeglugi morskiej, udział wezmą przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, armatorów, związków zawodowych a także przedsiębiorcy, prawnicy, naukowcy i studenci z wielu ośrodków akademickich w Polsce.

Konferencji zostaną poruszone zagadnienia związane z charakterem prawnym statku morskiego ze szczególnym uwzględnieniem instytucji aresztu statku czy też odpowiedzialności za jego eksploatację. Organizatorzy pragną również zainicjować dyskusję dotyczącą przewozu i korzystania ze statku w kontekście zarówno przewozu pasażerów jak i ładunków. Analizie poddane zostaną także regulacje z zakresu ubezpieczeń morskich.

Tradycyjnie już celem spotkania jest stworzenie platformy do podjęcia debaty o sprawach morskich oraz wymiana poglądów przez prawników i przedstawicieli świata nauki a także przedsiębiorców z sektora gospodarki morskiej i studentów z różnych ośrodków akademickich w Polsce.

Udział w konferencji jest bezpłatny, jednakże wymaga wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej konferencji. Do wzięcia udziału w Konferencji organizatorzy zachęcają w szczególności przedstawicieli świata nauki, prawników, przedsiębiorców oraz pracowników administracji rządowej i samorządowej. Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: www.prawo-morskie.pl. W razie  pytań organizatorzy prosza o kontakt:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Program Konferencji

Źródło: prawo-morskie.pl