"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna I Bieg Zaślubin Polski z Morzem - "Od Hallera do Hallera"

I Bieg Zaślubin Polski z Morzem - "Od Hallera do Hallera"

Email Drukuj PDF

ibiegzaslubinW niedzielę, 8 lutego 2015 r. o godz. 12.00, z okazji 95. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem w Pucku, odbędzie się I Bieg Zaślubin Polski z Morzem - "Od Hallera do Hallera" - Władysławowo-Puck 2015.

Celem imprezy jest uczczenie 95. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem 10 lutego 1920 roku w Pucku, uczczenie pamięci gen. Józefa Hallera i żołnierzy Błękitnej Armii, promocja Pucka i Władysławowa, jako miast zaślubinowych oraz popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy aktywności ruchowej i prozdrowotnej.

I Bieg Zaślubin Polski z Morzem odbędzie się na dystansie 12 km, z Władysławowa do Pucka. Start usytuowany będzie przy pomniku gen. Józefa Hallera we Władysławowie (przy Alei Gwiazd Sportu), a meta przy pomniku gen. Józefa Hallera w puckim porcie rybackim.

Trasa biegu przebiegać będzie we Władysławowie ul. Hryniewieckiego, przez teren portu rybackiego, ul. Portową, ul. Bohaterów Kaszubskich, a następnie ścieżką rowerową przez Swarzewo do portu w Pucku. Dwukilometrowy odcinek ścieżki za Swarzewem jest drogą gruntową - pozostała część trasy jest utwardzona polbrukiem. Trasa nie jest atestowana. Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

W biegu mogą brać udział wszyscy chętni nie mający przeciwwskazań lekarskich do udziału w dyscyplinach sportowych typu wytrzymałościowego, którzy zgłosili swój udział i zostali wpisani na listę startową zgodnie z postanowieniami punktu V regulaminu. Do biegu dopuszczone zostaną wyłącznie osoby, które mają ukończone 16 lat (do dnia 8 lutego 2015 r.) i złożą podpisane własnoręcznie, a w przypadku osób niepełnoletnich przez przedstawiciela ustawowego, oświadczenie o zdolności do udziału w biegu.

Plakat imprezy

Regulamin I Biegu Zaślubin Polski z Morzem

Źródło: miastopuck.pl, moksir.puck.pl

Poprawiony: czwartek, 15 stycznia 2015 23:33