"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aktualności 2014 "Bandera" - listopad/grudzień' 2014

"Bandera" - listopad/grudzień' 2014

Email Drukuj PDF

bandera2 11 12 2014

Na stronie internetowej 3. Flotylli Okrętów dostępny jest już kolejny, listopadowo-grudniowy numer czasopisma Marynarki Wojennej RP - "Bandera".

Znalazły się w nim między innymi: obszerny wywiad z kontradmirałem Marianem Ambroziakiem - Inspektorem Marynarki Wojennej w DGRSZ, artykuł poświęcony Grupie Nurków Minerów z 12 . Dywizjonu Trałowców w Świnoujściu, obchodzącej w tym roku jubileusz 45-lecia powstania oraz opracowanie poświęcone największym okrętom polskiej floty. Do czytelników z życzeniami świątecznymi zwrócił się Dziekan Marynarki Wojennej ks. kmdr Bogusław Wrona:

"Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, którego nazwą imieniem Emmanuel tzn.: "Bóg z nami".

Ten nowo narodzony Bóg chce być z nami, nie obok, ale z nami. Często jednak we współczesnym świecie dzieje się, niestety tak, że człowiek zwraca swój wzrok ku marnościom: choince, suto zastawionemu stołowi, prezentom i zakupom. A Bóg?! A Bóg coraz bardziej przestaje być Bogiem dla nas! Więcej - nawet nie jest przy nas - przez nas!

Dziękując za wszelką okazywaną pomoc, zaangażowanie i życzliwość pragnę w imieniu wszystkich księży Dekanatu MWRP i swoim złożyć z serca płynące życze-nia tym, którzy tworzą naszą marynarską rodzinę - admirałom, oficerom, podofice-rom, marynarzom, podchorążym, pracownikom cywilnym wojska i waszym bliskim: autentyczności w życiu, wiarygodności, abyście potwierdzali codziennym postępo-waniem to, co wypowiadać będziecie ustami, wzajemnego szacunku, życzliwości, odpowiedzialności i miłości. Niech Wasz dom z dnia na dzień będzie "portem" ciepła, świętości, radości, pokoju i nadziei na lepsze jutro. Życzę, aby gest przeła-mania się opłatkiem był rzeczywistym gestem przebaczenia, a nie tylko i wyłącznie pustą - nic nie znaczącą czynnością.

Życzę, by Chrystus stawał się towarzyszem Waszych ludzkich dróg w Nowym 2015 Roku.

Szczęść Boże
Dziekan Marynarki Wojennej
ks. kmdr Bogusław Wrona"

Najnowszą "Banderę" w wersji elektronicznej można pobrać na stronie 3 FO.

Poprawiony: piątek, 19 grudnia 2014 20:57