"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aktualności 2014 "Polityka morska i rzeczna Rzeczypospolitej Polskiej..."

"Polityka morska i rzeczna Rzeczypospolitej Polskiej..."

Email Drukuj PDF

zaproszenimuzeum2W środę, 17 grudnia 2014 r. o godz. 17.00, w Muzeum Niepodległości w Warszawie (al. Solidarności 2), odbędzie się spotkanie "Polityka morska i rzeczna Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie opracowania pt. Liga Morska i Rzeczna - sojusznik ludzi morza i rzek, autorstwa Wacława L. Kowalskiego i Marka Jankiewicza".

Na spotkanie serdecznie zapraszają jego organizatorzy: Muzeum Niepodległości w Warszawie, Klub "Bractwo Wiślane" Ligi Morskiej i Rzecznej w Warszawie, Towarzystwo Miłośników Historii - Komisja Biografistyki. Prowadzenie: prof. Marian Marek Drozdowski.

Opracowanie wydane przez prezesów Zarządu Klubu "Bractwo Wiślane" LMiR w Warszawie, poświęcone jest historii Ligi Morskiej i Rzecznej, stowarzyszenia obchodzącego w tym roku jubileusz 96-lecia powstania. To prawie wiek wydarzeń i historii pracy społecznej jej Członków, na rzecz wykorzystania walorów Morza Bałtyckiego i rzek, dla rozwoju gospodarczego, rekreacyjnego i obronnego polskiego państwa.

Bogato ilustrowane wydawnictwo (95 ilustracji - w tym szereg unikalnych, dotąd niepublikowanych) jest próbą odpowiedzi na pytanie: Dlaczego Ligę Morską i Rzeczną można nazwać sojusznikiem ludzi morza i rzek?

Program spotkania:

godz. 17.00 - Otwarcie spotkania;

godz. 17.10 - "96 lat pracy Ligi Morskiej i Rzecznej na rzecz rozwoju gospodarki morskiej i rzecznej" - Wacław L. Kowalski, kmdr por. dr inż. Marek Jankiewicz;

godz. 17.40 - "Polityka morska i rzeczna inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego i jego współczesnych kontynuatorów" - prof. dr hab. Marian M. Drozdowski;

godz. 18.00 - Projekcja filmu dok. pt. "Święto Morza w Gdyni 1932 r.";

godz. 18.20 - Dyskusja panelowa;

godz. 19.00 - Zakończenie spotkania.

Po spotkaniu będzie można uzyskać dedykację autorów książki 
pt. "Liga Morska i Rzeczna - sojusznik ludzi morza i rzek".

Program imprez w Muzeum Niepodległości - grudzień 2014

Źródło: muzeum-niepodleglosci.pl

Poprawiony: piątek, 19 grudnia 2014 09:28