"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aktualności 2014 Żeglarski Puchar Trójmiasta pod banderą Marynarki Wojennej

Żeglarski Puchar Trójmiasta pod banderą Marynarki Wojennej

Email Drukuj PDF

zpt2015W dniach 29 - 31 maja 2015 r, na wodach Zatoki Gdańskiej, rozegrana zostanie III edycja regatowych zmagań o "Żeglarski Puchar Trójmiasta". W regatach dla załóg jachtów morskich i kabinowych, wezmą udział wojskowe jachty szkoleniowe, reprezentujące miasta województwa pomorskiego.

Znany jest już plan wydarzeń przewidzianych w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta 2015. Zgodnie z ideą przyświecającą regatom, których gospodarzami są Gdynia, Sopot i Gdańsk, co roku zmienia się kolejność odwiedzanych miast. W tym sezonie zmagania zainaugurowane zostaną w Gdyni, drugiego dnia uczestnicy odwiedzą Sopot, a uroczysty finał regat odbędzie się w Gdańsku. 

Partnerem tegorocznej edycji została gdyńska 3. Flotylla Okrętów im. Komandora Bolesława Romanowskiego. W regatach wezmą udział wojskowe jachty szkoleniowe, a kapitanami poszczególnych jednostek będą marynarze. Udział żeglarzy w marynarskich mundurach w regatach, stanowi świetną okazję dla sprawdzenia ich umiejętności żeglarskich oraz podkreśla ważną rolę Marynarki Wojennej w budowaniu tożsamości regionu. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż morski rodzaj sił zbrojnych nie pierwszy już raz bierze udział w inicjatywach o charakterze cywilnym związanych z morzem.

"Otwierające sezon na wodach Bałtyku regaty to doskonała okazja do prezentacji bandery na jachtach Marynarki Wojennej, a także do spotkania z mieszkańcami Trójmiasta. Załogi jachtów Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie uczestniczyły w zmaganiach żeglarskich rywalizując z cywilnymi jednostkami. Dla nas marynarzy to zaszczyt i przyjemność, że możemy uczestniczyć w wydarzeniach mających na celu promocję sportu i walorów naturalnych morskiego regionu" - mówi rzecznik prasowy 3. Flotylli Okrętów kmdr ppor. Radosław Pioch.

W Żeglarskim Pucharze Trójmiasta, oprócz jednostek Marynarki Wojennej, tradycyjnie już wezmą udział załogi profesjonalne i amatorskie. Regaty rozegrane zostaną w klasach: KWR, ORC oraz Open (kategorie jachtów: do 7 metrów, od 7 do 9 metrów i powyżej 9 metrów). Przewidziane jest również przyznanie nagrody w klasyfikacji generalnej.

Jacht Klub Marynarki Wojennej

Źródło: zeglarskipuchartrojmiasta.pl