"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aktualności 2013 Konferencja "Pomorski Klaster Rzeczny"

Konferencja "Pomorski Klaster Rzeczny"

Email Drukuj PDF

logoklasterKonferencja "Pomorski Klaster Rzeczny. Partnerstwo na rzecz ekologicznego transportu" odbędzie się w dniu 22. marca 2013 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.  

W ramach Konferencji przewidziano trzy moduły tematyczne. Pierwszy poświęcony będzie działaniom urzędów marszałkowskich na rzecz zagospodarowania Wisły. Wystąpią przedstawiciele urzędów zajmujący się sprawami dróg wodnych: Zbigniew Ptak (Pomorski UM), Rafał Modrzewski (Kujawsko-Pomorski UM) i Jerzy Wcisła (Warmińsko-Mazurski UM).

Druga część będzie relacją z prowadzonych badań i analiz dotyczących wykorzystania Wisły dla potrzeb transportu pasażerskigo i towarowego oraz współpracy polsko-rosyjskiej wykorzystującej Zalew Wiślany. Przewiduje się dyskusję założeń strategii Klastra i podpisanie porozumienia klastrowego.  

Pomorski Klaster Rzeczny to inicjatywa wspólna uczelni, przedsiębiorców oraz organizacji samorządowych: Związku Miast i Gmin Morskich i Związku Miast Nadwiślańskich. Od klastra oczekuje się działań na rzecz ożywienia żeglugi na Wiśle i na międzynarodowych drogach wodnych E-70 (Antwerpia - Kłajpeda / Królewiec) i E-40 (Gdańsk - Warszawa), jak również wzmocnienia możliwości transportowych dla portów wschodniego Wybrzeża, w tym przede wszystkim Gdańska i Elbląga.

Program Konferencji

Źródło: Kwiatkowski.edu.pl

Poprawiony: czwartek, 04 kwietnia 2013 20:01