"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aktualności 2014 387. rocznica Bitwy pod Oliwą

387. rocznica Bitwy pod Oliwą

Email Drukuj PDF

387bitwapodoliwaW dniu dzisiejszym, 28 listopada 2014 r. przypada 387. rocznica Bitwy pod Oliwą. Z tej okazji Garnizon Gdańsk Krzysztofa Kucharskiego oraz Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zaprasza w sobotę, 29 listopada br. w godz. 10.00-15.00, na specjalny program edukacyjny do Spichlerzy na Ołowiance (ul. Ołowianka 9-13).

Na pokładzie działowym animatorzy z Garnizonu Gdańsk zademonstrują zastosowanie broni białej i artylerii, dadzą pokaz musztry oraz opowiedzą o pracy chirurga pokładowego.

Pracownik Działu Edukacji przedstawi przebieg Bitwy pod Oliwą, opowie jak zginął admirał Dickmann i pokaże, co zostało ze szwedzkiego okrętu "Solen", który brał udział w bitwie.

W Arsenale wystrojone mieszczki zapoznają zwiedzających z kobiecą stroną XVII wieku. Na stanowiskach poświęconych życiu codziennemu ówczesnych czasów będzie można przymierzyć stroje z epoki oraz sprawdzić jak wyglądał zakład krawiecki.

Przy nabrzeżu, co półtorej godziny, odbywać się będzie pokaz broni palnej, wieńczony wystrzałem z muszkietu czarnoprochowego lontowego. (godz. 12.00, 13.30, 15.00)


Bitwa pod Oliwą - 26 listopada 1627 r.

Źródło: nmm.pl