"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Warszawskie plaże na topie

Warszawskie plaże na topie

Email Drukuj PDF

widokplazaPlaża nie musi znajdować się z dala od cywilizacji, aby być urokliwą, mogącą relaksować. Według magazynu National Geographic warszawskie plaże są jednymi z najpiękniejszych na świecie.

W zestawieniu "Najlepszych miejskich plaż pod słońcem" znalazły się one tuż obok plaż Kapsztadu, Paryża, Vancouver, Brighton i  Sydney.

Magazyn docenił stołeczne plaże za naturalny piasek, pas zieleni odgradzający od ruchliwych ulic i widok na Stare Miasto. W Warszawie jest ich coraz więcej, zwłaszcza na praskiej stronie (np. na wysokości ul. Krynicznej na Saskiej Kępie, pod  mostem Poniatowskiego czy La Playa przy Wybrzeżu Helskim).

Piach to jednak nie wszystko. Plaże oferują  leżaki,  grille, są nawet boiska do piłki plażowej. Wszystkie trzy plaże łączy nowa ścieżka rekreacyjna biegnąca przez wiślane łęgi. Zdaniem redaktorów National Geographic, to idealne miejsce na aktywny wypoczynek i na leniwe popołudnie w gronie znajomych. "Można na nich pograć w siatkówkę, poopalać się, wypić piwo, a wieczorem potańczyć".

Mieszkańcy będą mogli korzystać z uroków wiślanych plaż za niespełna dwa miesiące - sezon nad warszawską rzeką tradycyjnie rozpocznie się 1 maja.

mapaplaz

Źródło: UM st. Warszawy
Fot. Paweł Brzeziński wislawarszawska.pl

Poprawiony: czwartek, 14 marca 2013 13:56