"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aktualności 2014 "Tym, którzy nie powrócili z morza"

"Tym, którzy nie powrócili z morza"

Email Drukuj PDF

ludziom morza2W niedzielę, 2 listopada 2014 r., w godz. 12.00-16.00, Fundacja "Ludziom Morza" organizuje zbiórkę publiczną pod pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza" na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Celem zbiórki jest pozyskanie środków na rzecz ofiar wypadków i katastrof morskich oraz ich rodzin, w szczególności na stypendia dla dzieci marynarzy, którzy zginęli na morzu.

Planowana jest zbiórka przy udziale udziale wolontariuszy związanych z morzem: marynarzy oraz obecnych i byłych pracowników firm morskich. Do uczestnictwa zaproszono m.in. marynarzy ze Stowarzyszenia Starszych Mechaników Morskich.

Przy okazji zbiórki prezentowane będzie wydawnictwo "Jan Heweliusz - Pamiętamy". Książka wpisuje się w charakter uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, ponieważ poświęcona jest tragicznie zmarłym w katastrofie promu "Jan Heweliusz". Do uczestnictwa w kweście zaproszono również autorkę, panią Kingę Brandys, która będzie wręczać swoją książkę hojnym darczyńcom w podziękowaniu za wsparcie.

Zgodnie z wymogami nowej ustawy o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych Fundacja "Ludziom Morza" zgłosiła zamiar przeprowadzenia zbiórki publicznej na rządowym portalu www.zbiorki.gov.pl i uzyskała dla swojej zbiórki numer 2014/1131/OR.

Źródło: www.fundacjaludziommorza.pl/

Poprawiony: środa, 29 października 2014 10:41