"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aktualności 2014 "Mariusz Zaruski - rowerowy spacer biograficzny"

"Mariusz Zaruski - rowerowy spacer biograficzny"

Email Drukuj PDF

zaruskispacerW niedzielę, 26 października 2014 r. o godz. 11.00 na Placu Wilsona w Warszawie, rozpocznie się spacer rowerowy - "Mariusz Zaruski - rowerowy spacer biograficzny", organizowany przez Fundację Varsaviana w ramach cyklu " Z Varsavianą po wygraną".

Mariusz Zaruski - cóż to była za postać! Iście renesansowa! A czy Państwo znacie Zaruskiego? Zapewniamy, że naprawdę warto. Czegóż się on nie imał. Artysta i wojskowy; pionier polskiego żeglarstwa, a przy tym entuzjasta Tatr; ubóstwiany przez młodzież, do tego współpracownik prezydenta Wojciechowskiego. Zdobył sławę także w Stolicy. Czy zasłużył sobie na pomnik czy na ulicę swojego imienia? Przybądźcie na spotkanie, by poznać historię jego barwnego życia. 

To co konieczne, to stawić się w oznaczonym miejscu i czasie na rowerze. Impreza potrwa góra trzy godziny. W roli cukrowej wróżki w otoczeniu osiemdziesięciu goryli i dwóch tuzinów słoni wystąpi koordynator pilotujący oraz sześciu przewodników Fundacji. Serdecznie zapraszamy;)

Fundacja Varsaviana propaguje dziedzictwo kulturowe, tworzy poczucie zakorzenienia w warszawskiej tradycji. W tym celu prowadzi spacery, organizuje gry miejskie, pogadanki warszawskie z użyciem multimediów, kręci filmy.

Misją Fundacji jest "Kształtowanie wśród mieszkańców Warszawy i jej okolic, postawy świadomej przynależności do "małej ojczyzny", poprzez wspieranie nowatorskich działań promujących Warszawę, upowszechnianie wiedzy o tradycji, historii i kulturze naszego miasta.

zaruskidom zauskitablica zaruskiulica 

Źródło: fundacjavarsaviana.pl

Poprawiony: czwartek, 23 października 2014 19:18