"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aktualności 2014 "Bandera" - wrzesień' 2014

"Bandera" - wrzesień' 2014

Email Drukuj PDF

bandera 9 2014 2

Na stronie internetowej 3. Flotylli Okrętów dostępny jest już kolejny, wrześniowy numer czasopisma Marynarki Wojennej RP - "Bandera".

Znalazły się w nim między innymi: wywiad z kontradmirałem Mirosławem Mordelem, dowódcą 3. Flotylli Okrętów, artykuł poświęcony sierpniowemu piknikowi lotniczemu, który uświetnił otwarcie Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku oraz artykuł poświęcony pierwszemu marynarzowiw niepodległej Polsce - kapitanowi Władysławowi Nawrockiemu. Do czytelników w krótkim liście zwróciła Redakcja "Bandery":

"Szanowni Czytelnicy!

Oddajemy do Waszych rąk kolejny numer "Bandery", w którym zamieszczamy wywiad z kontradmirałem Mirosławem Mordelem, dowódcą 3. Flotylli Okrętów. W wywiadzie można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań dotyczących zmian w strukturach największego związku taktycznego Marynarki Wojennej po reformie polskiej armii.

Obecność ORP "Iskra" na "Operacji Żagle Gdyni" została uwieczniona na wielu zdjęciach wykonanych przez naszego fotoreportera, których część prezentujemy w tym numerze.

Kilka tygodni temu załoga ORP "Lech" wykonała skomplikowaną operację podniesienia z dna morskiego wraku samolotu Douglas A20. O tym, jak trudne było to zadanie możemy również przeczytać w artykule zamieszczonym w najnowszym numerze naszego miesięcznika.

We wrześniu obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej. W związku z tym na łamach "Bandery" zamieszczamy tekst, który opisuje zatopienie w pierwszym dniu wojny szkolnego okrętu artyleryjskiego ORP "Mazur".

Życzymy miłej lektury.

Redakcja"

Najnowszą "Banderę" w wersji elektronicznej można pobrać na stronie 3 FO.

Poprawiony: niedziela, 05 października 2014 19:47