"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Święto Morza 2015

Email Drukuj PDF

logoswietomorW czwartek, 25 września 2014 r. w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni, odbyło się kolejne spotkanie organizatorów Święta Morza 2015.

W lipcu br. organizatorzy zdecydowali o kontynuowaniu Święta w przyszłym roku - jak zwykle w ostatnim tygodniu czerwca, ustalając termin trzeciej już edycji Święta Morza w Gdyni na 20-28 czerwca 2015 r. Na czwartkowym spotkaniu dokonali natomiast pierwszej przymiarki do programu imprezy w roku 2015. Pierwszy ramowy harmonogram Święta Morza 2015 dostępny jest na stronie: swietomorza.eu.

Koordynacją imprezy, tak jak dwóch poprzednich edycji, zajmie się ponownie Biuro Prasowe Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Już teraz można powiedzieć, że podczas przyszłorocznego Święta Morza będzie podobna liczba wydarzeń jak podczas dotychczasowych edycji i będą one równie różnorodne.

Święto Morza 2015 rozpocznie się 20 czerwca na morzu, a zakończy Świętem Marynarki Wojennej 28 czerwca. W międzyczasie odbędzie się kilkadziesiąt różnego rodzaju imprez o morskim charakterze. Będą pokazy działań antyterrorystycznych na morzu, pokazy ratownictwa, zwiedzanie jednostek pływających, dni otwarte morskich instytutów naukowych, muzeów i wyższych uczelni, wystawy, spotkania, regaty i konferencje.

Święto Morza ma charakter otwarty. W jego programie znaleźć może się każda morska impreza. Wszyscy, którzy chcieliby się przyłączyć do projektu proszeni są o kontakt z Biurem Prasowym Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, które zajmuje się bieżącą koordynacją i obsługą informacyjną Święta Morza.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja Święta Morza w Gdyni odbyła się w ubiegłym roku. Była to reaktywacja imprezy nawiązującej do przedwojennych tradycji miasta z "morza i marzeń". Tegoroczny program obejmował ponad 50 wydarzeń o morskim charakterze.

Kolejne spotkanie organizatorów Święta Morza 2015 wyznaczono na 26 listopada br. 

Źródło: Święto Morza

Poprawiony: sobota, 27 września 2014 09:59