"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aktualności 2013 Program edukacji żeglarskiej ENERGA Sailing

Program edukacji żeglarskiej ENERGA Sailing

Email Drukuj PDF

altENERGA Sailing, program edukacji żeglarskiej dla dzieci i młodzieży z całej Polski, inauguruje działalność. Kompleksowy projekt Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA ma na celu promowanie żeglarstwa, jako dyscypliny sportowej oraz sposobu rekreacji. 

W dniu 1. marca 2013 roku o godz. 12.00 na targach żeglarskich Wiatr i Woda odbyła się konferencja prasowa rozpoczynająca projekt edukacji żeglarskiej ENERGA Sailing, który łączy elementy edukacyjne i sportowe. Ambicją Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA jest upowszechnianie i popularyzacja wśród dzieci i młodzieży żeglarstwa jako świetnej formy spędzania wolnego czasu i rywalizacji w duchu fair play.

Dodatkowo realizacja programu pozwoli na wyznaczanie ścieżki rozwoju młodym zawodnikom od żeglarskiego przedszkola, aż po igrzyska olimpijskie.

Program ENERGA Sailing  rozpoczął się w listopadzie 2012 roku, wraz ze startem Ambasadora projektu ENERGA Sailing Zbigniewa Gutkowskiego, wybitnego polskiego żeglarza, pierwszego Polaka w regatach Vendée Globe, najtrudniejszym wyścigu samotników dookoła globu. Sportowe wyzwania ambasadora programu zainaugurowały projekt sportowy Grupy ENERGA. Teraz program ENERGA Sailing poszerza swoje działania o kilku poziomów: edukacja żeglarska (ENERGA Sailing Youth), zawody  sportowe (ENERGA Sailing Cup), rozwój młodych talentów (ENERGA Sailing Development Program) oraz mistrzostwo sportowe (ENERGA Sailing Team). Organizatorzy promują bezpieczeństwo na wodzie, ochronę środowiska, a także współdziałanie i odpowiedzialne przywództwo.

Od maja do lipca dzieci będą mogły kontynuować sportową przygodę w szkołach i klubach żeglarskich. Program przewiduje stworzenie jednakowego dla wszystkich ośrodków standardu szkolenia oraz certyfikatów. Bezpłatne zajęcia będą prowadzone co najmniej raz w tygodniu dla każdego uczestnika. Uczniowie, którzy wykażą się największym zaangażowaniem i umiejętnościami, wezmą udział w letnim obozie żeglarskim Energa Sailing Camp.

Rekrutacja do programu szkółki żeglarskiej ENERGA Sailing będzie prowadzona przez regionalnych koordynatorów PZŻ przy współpracy z Okręgowymi Związkami Żeglarskimi, samorządami i szkołami. W każdym regionie będzie do dyspozycji ok. 100 miejsc w jednym sezonie.
Rejestracja będzie się odbywać na stronie internetowej www.edu.energasailing.pl.

Źródło: Energia Sailing

Poprawiony: środa, 06 marca 2013 10:09