"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aktualności 2013 "Żeglowanie po królewsku..."

"Żeglowanie po królewsku..."

Email Drukuj PDF

zagle122013Dostępny jest już kolejny, grudniowy numer miesięcznika "Żagle" 12/2013, magazynu sportów wodnych z wielkimi tradycjami i ugruntowaną pozycją w środowisku żeglarskim.

Wydawany od stycznia 1959 r. miesięcznik, zawiera praktyczne porady, ciekawe artykuły, przeglądy sprzętu, skierowane do wszystkich pasjonatów żeglarstwa i amatorów sportów wodnych.

W grudniowym numerze magazynu, obok artykułów ze stałych działów poświęconych m. in. technice, śródlądziu, morzu, sportom wodnym, można znaleźć felieton pt. "Żeglowanie po królewsku" autorstwa redaktora naczelnego "Żagli" Waldemara Heflicha. Opracowanie wydane w ramach cyklu "Z wiatrem i pod wiatr", poświęcone jest idei reaktywacji szlaku wodnego wytyczonego przez Króla Stefana Batorego.

Program "Szlak Wodny im. Króla Stefana Batorego" jest sumą programów turystyczno-rekreacyjnych miast i gmin położonych wzdłuż szlaków. Ma on na celu wiekszą promocję i wykorzystanie Wisły i rzek jej dorzecza. Program rozwoju dróg wodnych zmierzających do Morza Bałtyckiego jest bowiem wciąż aktulany. Realizowany w obecnej rzeczywistości może przyczynić się do rozwoju nie tylko turystyki i rekreacji wodnej, ale również do rozwoju gospodarczego atrakcyjnych rejonów Polski.

Felieton "Żeglowanie po królewsku"

Folder Szlaku Wodnego im. Króla Stefana Batorego

Poprawiony: piątek, 27 grudnia 2013 13:51