"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aktualności 2013 Spotkanie z kapitanem Adamem Jasserem

Spotkanie z kapitanem Adamem Jasserem

Email Drukuj PDF

spotkanie jasserWe wtorek, 3 grudnia 2013 r. o godz. 19.00 w Tawernie Korsarz (ul. Gostyńska 45) w Warszawie, rozpocznie się spotkanie z kapitanem Adamem Jasserem - polskim żeglarzem, inicjatorem i promotorem rejsów Morskiego Wychowania Młodzieży pn. " Niebieska Szkoła".

Urodzony w 1936 roku Adam Jasser (j.kpt.ż.w.) to inicjator rejsów z młodzieżą szkolną i wielki popularyzator żeglarstwa w Polsce, założyciel Bractwa Żelaznej Szekli, które w lipcu tego roku roku obchodziło swoje 40-lecie, kapitan żaglowców "Henryk Rutkowski" (obecnie STS "Kapitan Głowacki") i "Pogoria", posiada tytuł Członka Honorowego Sail Training Association - Poland. Decyzją Zarządu PZŻ został odznaczony medalem "Za Szczególne Zasługi dla Żeglarstwa Polskiego". Za pracę na rzecz morskiego wychowania młodzieży Prezydent RP odznaczył go Krzyżem Kawalerskim orderu Polonia Restituta.

W czasie spotkania kapitan Adam Jasser opowie o idei i znaczeniu morskiego wychowania, którego jest inicjatorem w Polsce oraz o zlotach żaglowców The Tall Ships Races, które w doskonały sposób realizują program wychowania morskiego młodzieży.

"Byłem zawsze przekonany, że praca młodych ludzi pod żaglami, na morzu, kształci siłę woli, solidarność i poczucie równości, ćwiczy wytrwałość i cierpliwość, jest przeciwieństwem zaściankowości, a synonimem światowości, uczy realizmu w myśleniu i postępowaniu.Kształtuje przyzwyczajenia i odruch pracy zespołowej, pomagania osobom słabszym, wyrabia i wzmacnia cechy przywódcze. Jest szkołą wychowania społecznego i obywatelskiego, pochwałą życia nieułatwionego, w trudzie własnych rąk, pośród żywiołu, który potrafi dostateczne zahartować człowieka, aby odważnie stawił czoła problemom i wyborom życia codziennego." - mówi kapitan Adam Jasser.

Źródło: fryderykchopin.org.pl

Poprawiony: czwartek, 12 grudnia 2013 11:53