"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aktualności 2013 Pamięci tych, którzy odeszli na wieczną wachtę...

Pamięci tych, którzy odeszli na wieczną wachtę...

Email Drukuj PDF

wszystkichswietychmwW piątek, 1 listopada 2013 r., w Dzień Wszystkich Świętych, marynarze uczczą pamięć tych, którzy odeszli na wieczną wachtę. Na grobach zapalone zostaną znicze i złożone wiązanki kwiatów.

Główne uroczystości odbędą się na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni-Oksywiu. O godzinie 12.00 w honorowej asyście Marynarki Wojennej odprawiona zostanie msza polowa w intencji marynarzy i żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny oraz wszystkich zmarłych.

Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy ceremonii złożą kwiaty pod pomnikiem głównym cmentarza. Marynarze złożą również wiązanki kwiatów na cmentarzach wojskowych i w miejscach pamięci narodowej wzdłuż całego polskiego wybrzeża, wystawią także warty honorowe i zapalą znicze przy grobach patronów, byłych dowódców i komendantów oraz zasłużonych żołnierzy jednostek wojskowych. 

Pełniący obowiązki Dowódcy MW kontradmirał Stanisław Kania odwiedzi groby admirałów - byłych dowódców, którzy odeszli na wieczną wachtę: kontradmirała Włodzimierza Steyera na cmentarzu w Gdyni-Redłowie, wiceadmirała Zdzisława Studzińskiego, admirała Ludwika Janczyszyna i admirała Romualda Wagi na cmentarzu w Gdyni-Witominie oraz admirała floty Andrzeja Karwety na cmentarzu w Baninie. Na Cmentarzu Wojennym w Redłowie zapalone zostaną także znicze na kwaterach obrońców Gdyni z września 1939 roku.

cmentarz1steyer cmentarz2janczyszyn cmentarz3 cmentarz4karweta

Źródło: MW

Poprawiony: czwartek, 12 grudnia 2013 11:57