"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aktualności 2013 "Tym, którzy nie powrócili z morza"

"Tym, którzy nie powrócili z morza"

Email Drukuj PDF

ludziom morza2W sobotę, 2 listopada 2013 r., w godz. 11.00-15.00, Fundacja "Ludziom Morza" organizuje zbiórkę publiczną pod pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza" na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Celem zbiórki jest pozyskanie środków na rzecz ofiar wypadków i katastrof morskich oraz ich rodzin, w szczególności na stypendia dla dzieci marynarzy, którzy zginęli na morzu.

Planowana jest zbiórka przy udziale ludzi morza: marynarzy, lądowych pracowników firm morskich oraz studentów szkół morskich. Do uczestnictwa zaproszono m.in. kapitanów ze Szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej oraz marynarzy ze Stowarzyszenia Starszych Mechaników Morskich.

Przy okazji zbiórki prezentowane będzie wydawnictwo "Jan Heweliusz - Pamiętamy". Książka wpisuje się w charakter uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, ponieważ poświęcona jest tragicznie zmarłym w katastrofie promu "Jan Heweliusz". Do uczestnictwa w kweście zaproszono również autorkę, panią Kingę Brandys, która hojnym darczyńcom w podziękowaniu wręczać będzie swoją książkę.

Przy pomniku wyłożona będzie również Księga Pamiątkowa, do której będą mogły wpisywać się osoby zainteresowane. Księga ta towarzyszy wydarzeniom fundacyjnym począwszy od obchodów 15. rocznicy zatonięcia promu "Jan Heweliusz".

Źródło: www.fundacjaludziommorza.pl/

Poprawiony: czwartek, 12 grudnia 2013 11:57