"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aktualności 2013 Neon "Miło Cię widzieć" zawiśnie na Moście Gdańskim

Neon "Miło Cię widzieć" zawiśnie na Moście Gdańskim

Email Drukuj PDF

milociewidziecJury Konkursu "Neon dla Warszawy" organizowanego wiosną br. przez RWE Polska i Neon Muzeum, zweryfikowało swój pierwotny werdykt. Ostatecznie na pierwszym miejscu znalazł się projekt Mariusza Lewczyka - Neon "Miło Cię widzieć".

Projekt - Neon "Miło Cię widzieć" poza walorami estetyzującymi przesterzeń rewitalizowanych warszawskich bulwarów wiślanych  - posiada również bardzo pozytywny komunikat, który można odbierać w sposób osobisty. Miasto Warszawa, będące w odczuciu autorem tego prostego przekazu, zyska dodatkowo opinię troskliwego gospodarza.

Umiejscowienie neonu na Moście Gdańskim (od południowej strony) nie jest bez znaczenia. Zawieszony po środku nie wyróżni którejkolwiek ze stron, przybliży rzekę miastu i jest niejako zachęcającym gestem do przekraczania jej brzegów i połączenia dwóch stron miasta. Neon będzie doskonale widoczny dla setek ludzi spacerujących na bulwarach wiślanych, odpoczywających czy uprawiających sport nad Wisłą.

- Prace nad realizacją tej koncepcji rozpoczną się 5. listopada br. od konsultacji z Zarządem Dróg Miejskich. Kolejnym etapem będzie wykonanie neonu, co zajmie cztery, pięć tygodni. Koszty jego budowy i utrzymanie przez pierwszy rok sfinansuje firma RWE, która dostarcza energię mieszkańcom Warszawy. Później neon przejdzie na własność miasta - mówi Ilona Karwińska, dyrektor Muzeum Neonów.

Neon "Miło Cię widzieć" powinien zaświecić na moście na początku przyszłego roku.

Źródło: gazeta.pl, neonmuzeum.org

Poprawiony: czwartek, 24 października 2013 12:16