"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Opracowanie "Co każdy o wodzie wiedzieć powinien.:

Opracowanie "Co każdy o wodzie wiedzieć powinien.:

Email Drukuj PDF

Co każdy o wodzie wiedzieć powinien

 

Z zadowoleniem informujemy, że prof. Wojciech Majewski przygotował bardzo interesujące opracowanie na temat wody o tytule:

Co każdy o wodzie wiedzieć powinien

WODA

Jakim celom służy i jak ją wykorzystać.

Broszura poświęcona jest wszelkim aspektom wody związanym ze społeczeństwem, cywilizacją, gospodarką oraz środowiskiem i ma służyć lepszemu zrozumieniu szeroko pojętej gospodarki wodnej przez społeczeństwo.

Opracowanie przedstawia znaczenie wody, podstawowe cechy fizyczne wody, ruch wody w przyrodzie, zjawiska powodziowe, susze.

Przedstawiono znaczenie wody w energetyce i żegludze, jak również sposoby zarządzania zasobami wodnymi w Polsce.

Opracowanie wydane zostało przez Instytut Budownictwa Wodnego PAN w Gdańsku.

Prof. Wojciech Majewski należy do grona wybitnych znawców problematyki wodnej ponieważ uczestniczył w szeregu programów badawczych i inżynierskich krajowych i międzynarodowych związanych z inżynierią i gospodarką wodną. Jest również aktywnym członkiem Ligi Morskiej i Rzecznej.

Przedstawiony zbiór wiedzy o problematyce wodnej powinien być wykorzystany przez przedstawicieli samorządowych, grupy społeczne związane z rolnictwem, oświatą, przemysłem, żeglugą.

W 2010 roku środowiska wodne i żeglugowe przygotowały ?Memoriał w sprawie likwidacji zaniedbań i rozwoju wodnych sektorów gospodarki w Polsce?, w którym szeroka edukacja wodna jest szczególnie wyróżniona.

Memoriał w 2015 roku skierowany został do Prezydenta RP oraz Premiera Rządu gdzie otrzymał pozytywną opinię.

Zachęcamy członków oraz sympatyków Ligi Morskiej i Rzecznej do zapoznania się z opracowaniem prof. Wojciecha Majewskiego.

 

EPSON027v1

 

Opracował: Wacław L. Kowalski - Wiceprezes Zarządu Głównego LMiR

Poprawiony: niedziela, 01 maja 2022 15:22