"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Odnaleźć Orła - pierwsze prace i ustalenia w sprawie wyprawy w poszukiwaniu ORP Orzeł

Odnaleźć Orła - pierwsze prace i ustalenia w sprawie wyprawy w poszukiwaniu ORP Orzeł

Email Drukuj PDF

orp orze   w gdyni

fot. Wikipedia

23 września, w środę, o godz. 12:30 - Akademia Morska zaprasza na pokład Nawigatora XXI, który to w przyszłorocznej wyprawie odegra główną rolę, ponieważ to na nim popłyniemy na Morze Północne, w rejon, w którym najprawdopodobniej zatonął legendarny okręt RP.

Gdy przed kilkoma miesiącami AMS przystąpiła do Narodowego Programu Poszukiwania Wraku Polskiego Okrętu Podwodnego ORP Orzeł, wiedziała, że dołączając do inicjatywy Stowarzyszenia "Wyprawy Wrakowe", włącza się w przedsięwzięcie o niezwykłym charakterze, wymagające, pełne niewyjaśnionych okoliczności.

Wykorzystanie nowych metod i najnowszych dostępnych technologii, wraz z doświadczeniem i zaangażowaniem specjalistów może - według pomysłodawców projektu - dać tym razem rezultat, jakiego oczekuje się już od lat: jest szansa, by odnaleźć owiany legendą wrak ORP Orzeł. Co oczywiste, przygotowanie wyprawy wymaga wiele pracy, a także sprzyjającego czasu - głównie: pogody. Dlatego biorąc pod uwagę plany przystąpienia do działania latem przyszłego roku - 07-08 2021 - już teraz organizowane jest spotkanie robocze uczestników programu.

Podczas spotkania będzie okazja porozmawiać zarówno z przedstawicielami AMS - specjalistami hydrografii, załogą i kapitanem statku, jak i przedstawicielami Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe: Peterem Wytrykowskim i Mariuszem Borowiakiem.

Cel spotkania w Akademii to m.in. omówienie wstępnych planów, głównych założeń oraz identyfikacja szczegółowych celów przyszłorocznego przedsięwzięcia, a także przedstawienie stanu wiedzy na temat wraku oraz początkowy harmonogram kolejnych etapów przygotowań do ekspedycji poszukiwawczej.
Źródło: Akademia Morska w Szczecinie

Poprawiony: wtorek, 22 września 2020 14:54