"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna NOWA APLIKACJA DO TURYSTYKI WODNEJ

NOWA APLIKACJA DO TURYSTYKI WODNEJ

Email Drukuj PDF

- Zapraszamy do korzystania z aplikacji do nawigacji wodnej - mówił minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk na piątkowej konferencji poświęconej nowemu projektowi dot. turystyki wodnej.

apkawodna

We współpracy z Urzędami Żeglugi Śródlądowej powstała aplikacja Drogi wodne, dzięki której każdy posiadacz smartfona będzie mógł bezpiecznie nawigować po polskich rzekach.
- Pracujemy nad żeglugą towarową, nad rozwojem retencji, natomiast wciąż nieodkryta w Polsce jest turystyka wodna, wciąż za mało Polaków korzysta z tej formy spędzania wolnego czasu -mówił minister Gróbarczyk. Jak dodał, dlatego też powstała aplikacja oraz strona internetowa gov.pl/drogiwodne.
Aplikacja jest dostępna w Google Play i wkrótce będzie także dostępna na AppStore. Aktualnie znajduje się tam kilkanaście zweryfikowanych i bezpiecznych tras. Kolejne będą sukcesywnie dodawane.
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zaprasza wszystkich do współtworzenia projektu i proponowania swoich ulubionych tras. Na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. można wysłać propozycję swojej trasy, która po weryfikacji przez odpowiedni Urząd Żeglugi Śródlądowej trafi do aplikacji.
Docelowo aplikacja będzie rozbudowywana o nowe funkcje, takie jak oznaczanie miejsc na trasie, konta użytkowników, poziom wody i informacje pogodowe.
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Poprawiony: poniedziałek, 13 lipca 2020 15:50