"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna NASZA KLUBOWA BIBLIOTECZKA

NASZA KLUBOWA BIBLIOTECZKA

Email Drukuj PDF

zegl

Książka Tomka Jakubowskiego jest przeznaczona dla początkujących adeptów sztuki żeglowania.
Jej celem jest przekazanie minimum wiedzy niezbędnej dla czerpania radości z bezpiecznego żeglowania każdemu, kto nie zamierza studiować opasłych podręczników. I to zadanie się autorowi udało, bo na zaledwie kilkudziesięciu stronach przedstawił abecadło budowy jachtu, podstawowe komendy, prawo drogi, instrukcję obsługi silnika, oznakowania szlaków wodnych, osiem ważnych węzłów, zasady etykiety, listę osobistego wyposażenia żeglarza i jeszcze zostało mu trochę miejsca na opis kilku uroczych zakątków mazurskich jezior.

Poprawiony: piątek, 05 czerwca 2020 16:27