"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna PRZEDPREMIEROWY POKAZ FILMU O EUGENIUSZU KWIATKOWSKIM

PRZEDPREMIEROWY POKAZ FILMU O EUGENIUSZU KWIATKOWSKIM

Email Drukuj PDF

kwiatekkkkkkkkkkk

"Eugeniusz Kwiatkowski - Mąż Stanu" to film dokumentalny poświęcony Polakowi, budowniczemu Gdyni i Stalowej Woli, którego przedpremierowy pokaz odbędzie się we wtorek w kinie "Wrzos" w Stalowej Woli. Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem dokumentu Mirosławem Borkiem.
Zdaniem reżysera dokumentu Mirosława Borka w polskim panteonie narodowym znajdują się głównie męczennicy, niewielu jest natomiast bohaterów, którzy zajmowali się codziennym, pozytywnym i skutecznym działaniem na rzecz otoczenia.

"Choć nie ma w polskiej historii polityka i działacza gospodarczego z tak wielkimi zasługami dla rozwoju kraju, a życiorys Eugeniusza Kwiatkowskiego wystarczyłby na solidny serial historyczny, musiało minąć prawie 50 lat od jego śmierci, żeby powstał o nim film. I mimo pozorów znajomości, nie ma drugiej postaci tak zapomnianej" - ocenia reżyser filmu.

Dokument powstał głównie na podstawie ocalałego fragmentu wywiadu radiowego z Eugeniuszem Kwiatkowskim przeprowadzonym pod koniec jego życia.

Film "Eugeniusz Kwiatkowski - Mąż Stanu" zostanie wyemitowany także 11 września przez program 1 Telewizji Polskiej.

Poprawiony: czwartek, 29 sierpnia 2019 12:28