"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna MINISTER ANNA MOSKWA NA SPOTKANIU KIEROWNICTWA PORTU GDAŃSK Z AMBASADORAMI

MINISTER ANNA MOSKWA NA SPOTKANIU KIEROWNICTWA PORTU GDAŃSK Z AMBASADORAMI

Email Drukuj PDF

W Gdańsku 22 sierpnia 2019 roku odbyło się spotkanie kierownictwa Portu Gdańsk z ambasadorami oraz przedstawicielami ambasad Białorusi, Gruzji, Chin, Holandii, Indonezji, Korei, Malezji, Węgier, Ukrainy oraz Rumunii. W wydarzeniu wzięła udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Anna Moskwa.

moskwa

Minister Moskwa w swoim przemówieniu poinformowała zaproszonych gości o ogromnym potencjale związanym z gospodarką morską, przede wszystkim z jej rozwojem, z przemysłem stoczniowym, z żeglugą i rozwojem portów. Minister zaznaczyła fakt, że Polska kandyduje do Rady IMO na lata 2020-2021.
Kierownictwo portu przedstawiło zaproszonym gościom aktualny stan współpracy z różnymi krajami, dotychczasowe osiągnięcia oraz plany przyszłościowe portu na najbliższe lata - m.in. inwestycję Portu Centralnego w Gdańsku.
Po zakończeniu prezentacji goście zostali zaproszeni na wizytę studyjną do Głębokowodnego Terminala Kontenerowego (Deep Container Terminal). Niektórzy Ambasadorowie dopiero od niedawna rozpoczęli swoją misję dyplomatyczną w Polsce i po raz pierwszy mieli okazję spotkać się kierownictwem portu oraz zobaczyć Port Gdańsk oraz terminal DCT.

MGMiŻŚ

Poprawiony: piątek, 23 sierpnia 2019 18:21