"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Urządź z nami plaże nad Wisłą!

Urządź z nami plaże nad Wisłą!

Email Drukuj PDF

plaaW dniach 17-18 sierpnia 2013 r. odbędą się w Warszawie kolejne spotkania w ramach konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania brzegów Wisły. Tym razem spotkania odbędą się na plażach przeznaczonych do zagospodarowania na Żoliborzu i Saskiej Kępie.

Tematem spotkań będzie zagospodarowanie plaż miejskich na Saskiej Kępie i Żoliborzu oraz wyposażenie planowanego pawilonu edukacyjnego. Naturalnie piękne, piaszczyste plaże to niezwykły atut Warszawy, o który należy dbać i odpowiednio eksponować, zapraszając do korzystania z nich warszawiaków i turystów.

Zadaniem konsultacji jest wypracowanie wizji plaż i ich wyposażenia, które pozwoli na jak najpełniejsze ich wykorzystanie i jeszcze mocniej zachęci mieszkańców stolicy do spędzania na nich wolnego czasu. Konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania brzegów Wisły są częścią projektu LIFE+ "WislaWarszawska.pl", którego celem jest przybliżenie Wisły mieszkańcom Warszawy.

Wiesz, czego brakuje na plaży?
Masz pomysł, co zrobić, żeby przyjemniej się na niej wypoczywało?
Masz swoją wizję jej urządzenia?
Przyjdź na jedno z czterech spotkań! Urządź z nami plaże!

Żoliborz

  • Targ Śniadaniowy (Al. Wojska Polskiego, róg ul. Śmiałej) w sobotę, 17 sierpnia br. w godz. 10.00-14.00;
  • Plaża (mapka poniżej) w niedzielę, 18 sierpnia br. w godz. 16.00-20.00 plaża na wysokości ul. Czujnej.
 zoliborz dsc03745 mapka 2 0
 
Saska Kępa
  • Targ w kawiarni "Szara Cegła" (ul. Królowej Aldony 5) w sobotę, 17 sierpnia br. w godz. 14.00-18.00;
  • Plaża (mapka poniżej) w niedzielę, 18 sierpnia br. w godz. 11.00-15.00 plaża w pobliżu ul. Wał Miedzeszyński, na wysokości ul. Krynicznej.
 saska dsc03762 mapka 1 0

Uwagi zebrane podczas konsultacji zostaną włączone w formie wytycznych do projektów zagospodarowania plaż, które rozpocznie się w przyszłym roku. Masz pytania, chcesz podzielić się swoimi pomysłami i uwagami? Napisz  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Źródło: wislawarszawska.pl, www.konsultacje.um.warszawa.pl

Poprawiony: piątek, 16 sierpnia 2013 10:22