"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna WIELKI POWRÓT OMEG NA WISŁĘ

WIELKI POWRÓT OMEG NA WISŁĘ

Email Drukuj PDF

omegi

"W pierwszy weekend lata Omegi triumfalnie powróciły do Warszawie. W regatach o Puchar Dzielnicy Wisła wystartowało 18 załóg. 60 zawodników w trakcie dwóch dni zmagań rywalizowało o trofea na wyjątkowym i niełatwym akwenie jakim jest płynąca rzeka. Puchar w klasie Omega trafił w ręce załogi Legii Warszawa.

Puchar Dzielnicy Wisła to powrót żeglarstwa na Wisłę. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach - Omega i Open. Na Omegach wystartowały załogi ze sternikami zasłużonymi dla żeglarstwa. Olimpijczycy, mistrzowie świata, Europy i Polski, żeglarze pływający po oceanach i morzach podnieśli żagle na Wiśle. Do startu w kategorii Open zaproszeni zostali wszyscy, którzy chcieli wziąć udział w tym żeglarskim święcie. Wśród 11 zgłoszonych załóg ścigały się na również jednostki typu Finn, Foka, 470, Omega Sport i Zefir.

Dwa dni regat, 9 wyścigów, 18 załóg, 60 zawodników, tysiące kibiców. Cieszy mnie, że pomysły który powstał w październiku 2017 udało się w pełni zrealizować. Wysoka frekwencja , zainteresowanie mediów i pozytywny obiór warszawiaków, dają nam siły żeby już dzisiaj planować kolejną edycję - podsumowuje Kasper Orkisz, pomysłodawca Regat o Puchar Dzielnicy Wisła. Pierwsza edycja regat okazała się sukcesem, aczkolwiek podobnie jak zawodnicy, sporo się nauczyliśmy. Żeglarstwo na stałe wróci na stołeczny odcinek królowej polskich rzek."

Neptun mnie wysłuchał. Marzyłem o powrocie żagli na Wisłę. Właśnie na Wiśle, na omedze w roku 1964,w Sekcji Żeglarskiej Pałacu Młodzieży zaczynałem swoją przygodę z żeglarstwem.

Z.S.

omegii

omegiiii

Poprawiony: piątek, 29 czerwca 2018 16:44