"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna WYBRANO DYREKCJĘ TŻŚ WE WROCŁAWIU

WYBRANO DYREKCJĘ TŻŚ WE WROCŁAWIU

Email Drukuj PDF

tzs

Wybrano dyrekcję Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. Dyrektorem szkoły został Paweł Zapart.
Placówka obecnie jest wyposażana w specjalistyczny sprzęt. Statek "Westerplatte" na którym uczniowie TŻŚ będą zdobywać praktyczne umiejętności jest obecnie modernizowany w celu dostosowania go do aktualnych wymogów. Pierwszy dzwonek szkolny rozlegnie się już we wrześniu. Początkowo naukę w technikum rozpocznie 26 uczniów.

Nauka w technikum będzie trwała cztery lata. Program kształcenia podzielono na dwie dwuletnie części. Pierwszy moduł obejmuje przedmioty związane z żeglugą. Drugi nie ma jeszcze nazwy, ale roboczo nazwano go mechanicznym. Oba uzupełnione zostaną miesięcznymi praktykami na statkach.

Wrocławska Śródlądówka została założona w 1947 r. Przez 58 lat działała w kampusie przy ul. Brucknera 10, gdzie obecnie znajduje się XIV Liceum Ogólnokształcące. Jak informuje Urząd Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, "powodem wygaszenia szkoły był m.in. upadek żeglugi na najważniejszych drogach rzecznych Polski".

GospodarkaMorska.pl
Na zdjęciu statek szkolny Westerplatte, na którym doświadczenie zdobywali uczniowie dawnego Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu/fot. Paweł Zapart

Poprawiony: wtorek, 13 marca 2018 15:28