"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna POWOŁANIE PREZESA PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA WODNEGO "WODY POLSKIE"

POWOŁANIE PREZESA PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA WODNEGO "WODY POLSKIE"

Email Drukuj PDF

wody polskie2-380x214

17 stycznia 2018 roku Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk powołał Przemysława Dacę na stanowisko Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Dotychczasowemu zastępcy dyrektora Departamentu Żeglugi Śródlądowej w MGMiŻŚ akt powołania na nowe stanowisko wręczyli Sekretarz Stanu w MGMiŻŚ Jerzy Materna oraz Podsekretarz Stanu w MGMiŻŚ Anna Moskwa. W przekazaniu dokumentów w siedzibie Wód Polskich w Warszawie uczestniczyli zastępcy prezesa Wód Polskich Iwona Koza i Mateusz Balcerowicz oraz dyrektor Departamentu Kontroli i Audytu Wewnętrznego Andrzej Kulon.

- Cieszę się, że osoba z tak dużym doświadczeniem przejmuje to stanowisko - powiedział wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzy Materna po przekazaniu aktu powołania nowemu prezesowi Wód Polskich.

- Dziękuję ministrowi Markowi Gróbarczykowi za zaufanie. Zdaję sobie sprawę z tego, jak trudne wyzwania przede mną stoją - zapewnił Przemysław Daca. - Na początku należy podjąć działania, by dostosować funkcjonowanie Wód Polskich do nowej ustawy Prawo Wodne oraz celów i strategii MGMiŻS - dodał. Nowy prezes podziękował też swoim zastępcom za dobre przyjęcie oraz stwierdził, że liczy na owocną współpracę z kierownictwem i pracownikami Wód Polskich.

- Jako wicedyrektor Departamentu Żeglugi Śródlądowej był wspaniałym organizatorem wielu ważnych dla żeglugi tematów, potrafił przekonywać do żeglugi i gospodarczego wykorzystania rzek największych oponentów - ocenił dr Jan Pyś, dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. Podkreślił, że "z ogromną przyjemnością" odebrał informację o nominacji Pana Dyrektora Przemysława Dacy na stanowisko Prezesa Wód Polskich. - To ogromna szansa dla naszych rzek i gospodarki wodnej - dodał.

- Bardzo cenię wiedzę i doświadczenie prezesa Dacy - stwierdził prezes stowarzyszenia "Odrą w świat" Zbigniew Antonowicz. - Ma on świetny ogląd gospodarki wodnej w Polsce. Jego doświadczenie jest ogromnym kapitałem, które pozwoli mu łatwiej pewne aspekty poprawić, a inne przyśpieszyć - dodał. Zbigniew Antonowicz wyraził też nadzieję, że nowy prezes Wód Polskich będzie chętnie korzystał z doświadczenia organizacji takich jak stowarzyszenie "Odrą w świat".

Prezes Przemysław Daca jest magistrem inżynierem ochrony środowiska. Pracował w administracji samorządowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, gdzie zajmował się ochroną środowiska oraz gospodarką ściekową. Następnie przez ponad 10 lat w Ministerstwie Transportu i Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zajmował się żeglugą śródlądową oraz śródlądowymi drogami wodnymi na stanowiskach dyrektora i zastępcy dyrektora departamentu. Od wielu lat współpracuje z instytucjami odpowiedzialnymi za gospodarkę wodną w zakresie utrzymania i modernizacji śródlądowych dróg wodnych.

minlog2016-06-30-071445.419367logomgm

Poprawiony: czwartek, 18 stycznia 2018 19:35