"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aktualności 2013 Wpłyń na Wisłę! Przyjdź na brzeg!

Wpłyń na Wisłę! Przyjdź na brzeg!

Email Drukuj PDF

konsultacjewislaW sobotę, 6. lipca 2013 r., rozpoczął się w Warszawie cykl konsultacji społecznych poświęconych stołecznemu odcinkowi Wisły, organizowany w ramach projektu LIFE+ "WislaWarszawska.pl" w porozumieniu z Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

Celem konsultacji społecznych jest poznanie oczekiwań mieszkańców Warszawy i wspólne zaplanowanie możliwych do realizacji przedsięwzięć związanych z warszawską Wisłą.

Jednym z zagadnień poddanym konsultacjom będzie utworzenie szlaku edukacyjno-rekreacyjnego wzdłuż brzegów Wisły wraz z miejscami obserwacji ptaków. Unikalne lasy łęgowe i naturalny układ brzegowy powodują, że obszary te stanowią siedlisko wielu ciekawych gatunków ptaków oraz innych zwierząt.

Już teraz ornitolodzy i pozostali amatorzy ptasich obserwacji wykorzystują nadwiślańskie tereny do prowadzenia działań przyrodniczych, a w przyszłości, właśnie dzięki konsultacjom, będą one jeszcze bardziej dostępne, m.in. dzięki oznakowaniu i wyposażeniu w lunety kilku punktów najbardziej nadających się do prowadzenia ptasich obserwacji. Pozwoli to na skierowanie ruchu turystycznego w konkretne miejsca, zmniejszając go w miejscach ważnych z punktu widzenia ochrony ptaków i ich siedlisk.

Tematem konsultacji społecznych jest również zagospodarowanie plaż miejskich po obydwu stronach rzeki oraz wyposażenie planowanego do budowy pawilonu edukacyjnego. Naturalnie piękne piaszczyste plaże to niezwykły atut Warszawy, o który należy dbać i odpowiednio eksponować, zapraszając do korzystania z nich Warszawiaków i turystów. Zadaniem konsultacyjnym jest wypracowanie wizji plaż i ich wyposażenia, które pozwoli na jak najpełniejsze ich wykorzystanie i jeszcze mocniej zachęci mieszkańców stolicy do spędzania na nich wolnego czasu.

Można przyjść na:

  • spacer do punktu widokowego planowanego szlaku edukacyjno-rekreacyjnego (odbędą się cztery spacery do różnych punktów);
  • jedno (lub więcej) z wielu spotkań na plażach miejskich przeznaczonych do zagospodarowania;
  • warsztaty na temat programu i wyposażenia pawilonu edukacyjnego.

Konsultacje z mieszkańcami będą prowadzone do końca września 2013 roku. Szczegółowe informacje o odbywających się spotkaniach oraz o projekcie można uzyskać na www.konsultacje.um.warszawa.pl oraz www.wislawarszawska.pl, a także pisząc na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Źródło: WislaWarszawska.pl

Poprawiony: środa, 17 lipca 2013 23:27