"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Wpłyń na Wisłę! Przyjdź na brzeg!

Wpłyń na Wisłę! Przyjdź na brzeg!

Email Drukuj PDF

konsultacjewislaW sobotę, 6. lipca 2013 r., rozpoczął się w Warszawie cykl konsultacji społecznych poświęconych stołecznemu odcinkowi Wisły, organizowany w ramach projektu LIFE+ "WislaWarszawska.pl" w porozumieniu z Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

Celem konsultacji społecznych jest poznanie oczekiwań mieszkańców Warszawy i wspólne zaplanowanie możliwych do realizacji przedsięwzięć związanych z warszawską Wisłą.

Jednym z zagadnień poddanym konsultacjom będzie utworzenie szlaku edukacyjno-rekreacyjnego wzdłuż brzegów Wisły wraz z miejscami obserwacji ptaków. Unikalne lasy łęgowe i naturalny układ brzegowy powodują, że obszary te stanowią siedlisko wielu ciekawych gatunków ptaków oraz innych zwierząt.

Już teraz ornitolodzy i pozostali amatorzy ptasich obserwacji wykorzystują nadwiślańskie tereny do prowadzenia działań przyrodniczych, a w przyszłości, właśnie dzięki konsultacjom, będą one jeszcze bardziej dostępne, m.in. dzięki oznakowaniu i wyposażeniu w lunety kilku punktów najbardziej nadających się do prowadzenia ptasich obserwacji. Pozwoli to na skierowanie ruchu turystycznego w konkretne miejsca, zmniejszając go w miejscach ważnych z punktu widzenia ochrony ptaków i ich siedlisk.

Tematem konsultacji społecznych jest również zagospodarowanie plaż miejskich po obydwu stronach rzeki oraz wyposażenie planowanego do budowy pawilonu edukacyjnego. Naturalnie piękne piaszczyste plaże to niezwykły atut Warszawy, o który należy dbać i odpowiednio eksponować, zapraszając do korzystania z nich Warszawiaków i turystów. Zadaniem konsultacyjnym jest wypracowanie wizji plaż i ich wyposażenia, które pozwoli na jak najpełniejsze ich wykorzystanie i jeszcze mocniej zachęci mieszkańców stolicy do spędzania na nich wolnego czasu.

Można przyjść na:

  • spacer do punktu widokowego planowanego szlaku edukacyjno-rekreacyjnego (odbędą się cztery spacery do różnych punktów);
  • jedno (lub więcej) z wielu spotkań na plażach miejskich przeznaczonych do zagospodarowania;
  • warsztaty na temat programu i wyposażenia pawilonu edukacyjnego.

Konsultacje z mieszkańcami będą prowadzone do końca września 2013 roku. Szczegółowe informacje o odbywających się spotkaniach oraz o projekcie można uzyskać na www.konsultacje.um.warszawa.pl oraz www.wislawarszawska.pl, a także pisząc na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Źródło: WislaWarszawska.pl

Poprawiony: środa, 17 lipca 2013 23:27