"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna MGMiŻŚ WEŹMIE UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH "POSIDONIA 2018"

MGMiŻŚ WEŹMIE UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH "POSIDONIA 2018"

Email Drukuj PDF

targiposidonia stands 2 xzuzuy3.jpg.1900x0 q85

Kierownictwo MGMiŻŚ podjęło decyzję, że w roku następnym Ministerstwo po raz pierwszy weźmie udział w charakterze wystawcy w Międzynarodowych Targach Posidonia 2018, które odbywać się będą w Atenach w dniach 4-8 czerwca 2018 r.

Międzynarodowe Targi Morskie Posidonia organizowane są co dwa lata już od roku 1969 i jest to największe tego typu wydarzenie skupiające grecki przemysł stoczniowy oraz międzynarodowych ekspertów z tej dziedziny. Greccy i międzynarodowi wystawcy prezentują wówczas najnowsze innowacje na rynku stoczniowym, a od roku 2014 również części zamienne, akcesoryjne oraz wszystkie usługi związane z sektorem rozruchowym. Podczas Targów organizowany jest szereg wydarzeń towarzyszących, takich jak konferencje, seminaria, warsztaty, regaty czy impreza biegowa. Targi Posidonia organizowane są pod patronatem Ministerstwa Spraw Morskich i Polityki Wyspiarskiej, Unii Greckich Armatorów oraz Greckiej Izby Żeglugowej, a także przy wsparciu miasta Pireus oraz Greckiej komisji współpracy w zakresie żeglugi morskiej.

Podczas spotkania w dniu 18 grudnia 2017 r. Anna Moskwa podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej podpisała umowę dotyczącą wspólnej organizacji Stoiska na Targach Posidonia 2018. Wśród pozostałych organizatorów biorących udział w przygotowaniu pawilonu znalazły się podmioty, które w przeszłości brały już udział w POSIDONII i zgromadziły przy tej okazji niezbędne doświadczenie w zakresie organizacji własnych stoisk - Polski Rejestr Statków SA, MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA, Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" SA, Szczeciński Park Przemysłowy Sp. z o.o., Port Gdańsk SA, Polskie Ratownictwo Okrętowe Sp. z o.o. oraz Stocznia Remontowa Nauta SA. Współpraca w tym zakresie obejmować będzie organizację wspólnego stoiska wystawienniczego pod nazwą "Polish Pavilion". Podczas spotkania ze współorganizatorami ustalono szczegóły dalszych prac niezbędnych do przeprowadzenia przed Targami.

rel (MGMiŻŚ)

Poprawiony: środa, 20 grudnia 2017 08:43