"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna ZA DWA LATA POLSKA BANDERA WRÓCI NA POLSKIE STATKI

ZA DWA LATA POLSKA BANDERA WRÓCI NA POLSKIE STATKI

Email Drukuj PDF

bandera2013-04-03 1365054481

Polska bandera wróci na polskie statki w ciągu dwóch lat - powiedział dla Radia Szczecin kpt. Zbigniew Sulatycki, przewodniczący Konwentu Morskiego. Jego zdaniem, "cała materia została zrobiona". Nowe przepisy mogą zostać wprowadzone do końca kadencji obecnego rządu.
Kpt. Sulatycki poinformował Radio Szczecin, że obecnie pozostało już tylko porozumieć się ze związkami zawodowymi. Wskazał, że "ta ścieżka już została otwarta i idzie do przodu".

Ostatnim polskim armatorem, którego statki pływały pod polską banderą, był szczeciński Baltramp. Ryszard Szymczak, wiceprezes tej spółki, poinformował Radio Szczecin, że bardzo liczy na zmianę przepisów. Przypomniał, że wprowadzona cztery lata temu ustawa o pracy na polskich statkach była na tyle niekorzystna, że armatorzy musieli tymczasowo zawiesić polską banderę i podnieść obcą.

W czwartek w Szczecińskim Parku Przemysłowym Baltramp podpisał list intencyjny w sprawie budowy dwóch masowców. Armator chce już podnieść na nich polską banderę. Najbliższe miesiące pokażą, czy uda się wprowadzić odpowiednie przepisy.

Poprawiony: niedziela, 17 grudnia 2017 13:14