"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO W A.M.W.

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO W A.M.W.

Email Drukuj PDF

akademiamaxresdefault

Naukę na I roku studiów pierwszego i drugiego stopnia rozpocznie ponad tysiąc studentów. Podczas uroczystości rektor - komendant kmdr prof. dr hab. Tomasz Szubrycht wręczy wyróżnienia wybitnym nauczycielom akademickim i najlepszym studentom. Po raz pierwszy w historii zostanie wręczona nagroda im. kmdr. dr. hab. inż. Ignacego Glozy, która przyznawana jest autorowi pracy dyplomowej o wybitnych walorach naukowych.
W piątek 29 września, w Akademii Marynarki Wojennej odbędzie się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 12:00 w audytorium im. kmdr. prof. dr. Józefa Urbańskiego (gmach Biblioteki Głównej AMW, ul. Grudzińskiego).
Inaugurację rozpocznie przemówienie Rektora - Komendanta, następnie odbędzie się immatrykulacja studentów I roku oraz ślubowanie doktorantów. Podczas uroczystości wręczone zostaną wyróżnienia Ministra Obrony Narodowej, a także dla nauczycieli akademickich, m. in. za działalność badawczą, publikacyjną, dydaktyczną i organizacyjną. Wśród wyróżnień będą nagrody indywidualne i zespołowe, a także zostanie przyznany tytuł WYBITNY NAUCZYCIEL AKADEMICKI AMW w roku akademickim 2016/2017.

Po raz pierwszy w trakcie inauguracji wręczone zostaną Honorowe Odznaki Akademii Marynarki Wojennej, które przyznaje Senat AMW na podstawie wniosków i stanowiska Rektorskiej Komisji ds. Odznak i Medali Pamiątkowych.

Nagrody otrzymają także najlepsi studenci z każdego wydziału. Nie zabraknie tradycyjnej pieśni Gaudeamus Igitur, którą wykonana Chór Akademii Marynarki Wojennej. Natomiast wykład inauguracyjny na temat "Proces komandorów" wygłosi dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku, prof. dr hab. Mirosław Golon. Swą obecność podczas Inauguracji potwierdzili przedstawiciele władz wojskowych, samorządowych, duchowieństwa oraz Magnificencje Rektorzy uczelni pomorskich i wojskowych.

Akademia Marynarki Wojennej prowadzi studia na czterech wydziałach: Mechaniczno - Elektrycznym, Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego, Dowodzenia i Operacji Morskich oraz Nauk Humanistycznych i Społecznych, które proponują 13 kierunków na studiach cywilnych i 5 kierunków dla studentów wojskowych. Uczelnia posiada także szeroką ofertę kierunków studiów podyplomowych oraz studia doktoranckie w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie.

gospodarkamorska.pl

Poprawiony: wtorek, 26 września 2017 17:15