"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna ŚWIĘTO WISŁY

ŚWIĘTO WISŁY

Email Drukuj PDF

plakat

9 września mieszkańcy Warszawy już po raz dziesiąty zgromadzą się nad Wisłą, aby wspólnie celebrować święto królowej polskich rzek. Wydarzenie ma na celu prezentację i promocję żeglugi oraz zachęcenie mieszkańców Warszawy i turystów do spędzania czasu nad rzeką i na rzece.
Tego dnia wszystkie oczy zwrócone będą na Wisłę. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich wodniaków do aktywnego udziału w najbardziej wyczekiwanym wiślanym wydarzeniu. Miłośników kajaków zachęcamy do przyłączenia się do Wioślanej Masy Krytycznej. Warszawski Akademicki Klub Kajakowy "Habazie" ma do dyspozycji 200 kajaków! Oczywiście można pojawić się z własnym sprzętem: kajakiem, kanadyjką, hamburką, lejtakiem czy pontonem. Zapisy: www.akcjalato.pl/splywy/wioslana-masa-krytyczna.html
Najważniejszym punktem wydarzenia będzie rozświetlona wieczorna parada na Wiśle, do udziału w której zapraszamy armatorów jednostek motorowodnych z całego regionu. To wyjątkowa okazja do wspólnego spotkania miłośników rzeki! Wszystkie zgłoszone łódki zaprezentują się mieszkańcom miasta i turystom płynąc w szyku wzdłuż Bulwarów Wiślanych - miejscem zbiórki o godzinie 17:00 będzie bulwar Jana Karskiego. Parada wystartuje o 19:20 i popłynie w stronę Portu Czerniakowskiego. Wodniaków stacjonujących nad Zalewem Zegrzyńskim lub na Kanale Żerańskim zapraszamy do wykorzystania śluzy na Żeraniu i przypłynięcia na Święto Wisły!
Jedną z najszybciej rozwijających się wodnych dyscyplin sportowych w ostatnich latach jest SUP (Stand Up Paddle). To sport wywodzący się od surfingu, ale znacznie prostszy do uprawiania, bardziej dostępny, a co ważniejsze - idealny na akweny śródlądowe! Na 9 września zaplanowane zostały zawody STAND UP BATTLE OF WARSAW 2017 - pierwsze w historii, nieoficjalne mistrzostwa Warszawy w pływaniu na desce z wiosłem. Bezpośrednio po rywalizacji odbędzie się spływ z Portu Czerniakowskiego do Bulwarów Wiślanych, do udziału w którym zaproszeni są wszyscy posiadacze SUPów (będzie także możliwość nieodpłatnego wypożyczenia sprzętu, w ramach dostępności). W trakcie spływu zapraszamy do wspólnej zabawy, a dla najlepiej przebranych zespołów, przewidziano nagrody.
To tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na 9 września. Tego dnia Wisła zapełni się najróżniejszymi jednostkami pływającymi, a wielu spośród uczestników imprezy będzie miało okazję zobaczyć swoje miasto z rzecznej perspektywy. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem Roku Rzeki Wisły, zapowiada się więc wyjątkowe wydarzenie!
Informacje na temat poszczególnych wydarzeń realizowanych w ramach Święta Wisły 2017 publikowane będą na stronie: www.facebook.com/swietowisly. Kontakt w sprawie parady jednostek wodnych: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Zapraszamy do współtworzenia święta królowej polskich rzek!
Na Święto Wisły zaprasza miasto stołeczne Warszawa.
***
"Święto Wisły" jest cykliczną imprezą plenerową, organizowaną przez m.st. Warszawa. W roku 2017 10 edycja wydarzenia odbędzie się 9 września. Wydarzenie ma na celu prezentację i promocję żeglugi oraz zachęcenie mieszkańców Warszawy i turystów do spędzania czasu nad rzeką i na rzece. W roku 2017 jubileuszowa edycja Święta Wisły biega się z obchodami Roku Rzeki Wisły.
Harmonogram wydarzeń 10 edycji "Święta Wisły" - 9 września 2017:

13:00 - rozpoczęcie "Święta Wisły 2017"

11:00 - 14:30 - spływ kajakowej masy wiślanej z Plaży Romantycznej

13:00 - 15:30 - działalność syreniej strefy animacji

13:00 - 17:00 - strefa edukacji wodnej na Plaży Poniatówka

13:30 - 18:00 - regaty pokazowe w klasie Omega

13:30 - 18:00 - pokaz skuterów wodnych

13:30 - 18:00 - pokaz wakeboard

15:30 - 16:30 - Wielka Parada Syren

16:30 - 17:30 - wybory syreniej miss

18:00 - 19:00 - SUPmasa i rozdanie nagród dla zawodników

19:30 - 20:15 - wieczorna parada oświetlonych jednostek pływających Lokalizacja: Bulwary Wiślane, plaża Romantyczna, plaża Poniatówka, Port Czerniakowski.

Poprawiony: poniedziałek, 04 września 2017 17:52