"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna MIĘDZYNARODOWE TARGI MORSKIE - BALTEXPO 2017

MIĘDZYNARODOWE TARGI MORSKIE - BALTEXPO 2017

Email Drukuj PDF

Za tydzień w Gdańsku rozpoczynają się jedne z najważniejszych targów branży morskiej w Polsce - 19. Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2017. W tym roku w targach weźmie udział także Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Organizatorem targów jest Zarząd Targów Warszawskich SA.

targi1200x628be17-768x402

Trochę historii
Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO organizowane są co dwa lata nieprzerwanie od 1982 roku. Tematem targów są głównie obszary związane z przemysłem okrętowym, przemysłem morskim, infrastrukturą portów, żeglugą morską i przybrzeżną, bezpieczeństwem i ochroną portów, edukacją, ochroną środowiska.
W tym roku na targach zaprezentuje się ponad 250 firm branży morskiej z kraju i zagranicy.
Nasze stoisko
Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia stoiska Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Będzie to znakomita okazja do zapoznania się z naszą działalnością, zadaniami jakie realizujemy i planami na przyszłość. Na stoisku wszelkich informacji udzielą pracownicy departamentów: gospodarki morskiej, żeglugi śródlądowej, edukacji morskiej. Znajdą nas Państwo na stoisku nr 3.02 - obok wejścia głównego.
Bezpieczeństwo
W tym roku szczególny nacisk został położony na bezpieczeństwo i ochronę portów i żeglugi. To także temat jednej z sesji Konferencji Baltexpo.
Sesja pn. "Aktualne wyzwania i rozwiązania na rzecz bezpieczeństwa portów i nadmorskiej infrastruktury krytycznej" odbędzie się 13 września. Poprowadzi ją prof. Piotr Mickiewicz z Akademii Marynarki Wojennej.
Podczas debaty zostaną poruszone tematy związane m.in. z ewolucją zagrożeń, możliwymi formami reagowania- specyfiką rozwiązań lokalnych, oczekiwań i potrzebach sprzętowych oraz ocenie ryzyka i możliwości wdrażania rozwiązań systemowych.
Gdzie i kiedy?
XIX Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO odbywają się w dn. 11-13 września 2017r. w Gdańsku, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO, przy ul. Żaglowej 11 - dokładna lokalizacja jest podana tutaj.
Udział w BALTEXPO w charakterze zwiedzającego jest bezpłatny pod warunkiem wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem serwisu Evenea: https://baltexpo2017.evenea.pl.
Więcej informacji na temat targów znajduje się na stronie: http://www.baltexpo.ztw.pl/
MGMiŻŚ
Poprawiony: poniedziałek, 04 września 2017 15:56