"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna NASZA KLUBOWA BIBLIOTECZKA

NASZA KLUBOWA BIBLIOTECZKA

Email Drukuj PDF

burgas 2012 09 15 tef

Jerzy Radomski to legenda polskiego żeglarstwa. Przez ponad trzydzieści lat pływał po morzach i oceanach świata, pokonując na swoim jachcie Czarny Diament 240 tysięcy mil morskich! W podróżach towarzyszyły mu psy. Najpierw, przez trzynaście lat, Burgas, potem, przez dziewiętnaście lat, Bosman. Burgas był pierwszym bodaj psem, który na pokładzie polskiego jachtu opłynął świat dookoła. I to właśnie im, swoim najwierniejszym - jak sam mówi - załogantom, poświęcił Radomski książkę. Znakomity pomysł, jeszcze lepsze wykonanie!
Powstała barwna opowieść, miejscami zabawna, miejscami wzruszająca, daleka od tego co zwykle piszą żeglarze o swoich rejsach. Śmiało sięgnąć po nią mogą także ci, którzy nie interesują się morzem, bo wspomnienia Radomskiego można przeczytać po prostu jako historię jego wielkiej przyjaźni z ukochanymi psiakami. Warto podkreślić, że autorowi udało się uniknąć taniego sentymentalizmu, na którego rafy nie pozwoliła mu zdryfować redaktorka i pomysłodawczyni książki Dorota Kobierowska-Dębiec. Wielkie brawa!
POLECA PORTAL MORSKI

Poprawiony: poniedziałek, 22 sierpnia 2016 19:29