"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna Archiwum Aktualności 2013 Warszawskie Linie Turystyczne

Warszawskie Linie Turystyczne

Email Drukuj PDF

wltW środę 1. maja 2013 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, już po raz piąty, uruchomi Warszawskie Linie Turystyczne - WLT. Po Wiśle znów będą pływały statki "Wars" i "Zefir" oraz promy "Pliszka", "Słonka", "Turkawka" i "Wilga". 

W związku z budową nadrzecznych bulwarów oraz pakietem oszczędnościowym ZTM wprowadził kilka drobnych zmian w ofercie - "Zefir" i "Wars" będą wypływały z Cypla Czerniakowskiego, tramwaj wodny będzie kursował jedynie w weekendy i w piątki, a pod banderą WLT nie będzie jeździł konny omnibus. Tegoroczny sezon potrwa do końca sierpnia. Można już zdobyć bezpłatne zaproszenia na inauguracyjne rejsy.

Tak jak w poprzednich latach będzie się można udać na przejażdżkę tramwajem wodnym i oderwać na chwilę od miejskiego zgiełku. Z pokładu "Warsa" będzie można podziwiać "dziką" Wisłę, panoramę Starego Miasta, zobaczyć jak postępuje budowa nowej linii metra i obejrzeć najbardziej charakterystyczne obiekty w stolicy - Grubą Kaśkę, Stadion Narodowy, Zamek Królewski i nowoczesne Centrum Nauki Kopernik. Od 1 maja do 30 czerwca tramwaj wodny będzie pływał tylko w weekendy i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia - także w piątki. W weekendy i dni świąteczne wykona cztery rejsy, a w piątki - trzy.

Będzie się można także wybrać w całodzienny, pasjonujący rejs Wisłą i Kanałem Żerańskim do Serocka, nad Zalew Zegrzyński. To sztuczne jezioro powstałe w wyniku spiętrzenia wód Narwi i Bugu stanowi prawdziwy raj dla wędkarzy i amatorów sportów wodnych. Statek "Zefir" wypłynie o godz. 9.00 z przystanku Cypel Czerniakowski, pokona śluzę Kanału Żerańskiego i w południe przybije do molo w Serocku. Po mniej więcej półtoragodzinnej przerwie (od ok. godz. 12.15 do ok. godz. 13.45) statek wypłynie w rejs powrotny do Warszawy i około godziny 19.00 zacumuje na Cyplu Czerniakowskim.

Od 1 maja do 31 sierpnia "Zefir" będzie pływał w soboty i niedziele oraz 1, 3, 30 maja i 15 sierpnia.

 wars zefir pliszka 

Brzegi Wisły połączą cztery bezpłatne przeprawy promowe, dzięki którym w ciągu kilku minut  można się przedostać na drugą stronę rzeki. Promy będą kursowały  od 1 maja do 31 sierpnia. Do 30 czerwca będą pływały tylko w soboty i niedziele oraz dodatkowo 1, 3, 30 maja, a od 1 lipca do końca sezonu codziennie.

Promy łączące Cypel Czerniakowski z Saską Kępą, most Poniatowskiego ze Stadionem Narodowym oraz Podzamcze Fontanny z ZOO w soboty, niedziele i święta będą kursowały 30 razy dziennie, a w dni powszednie - 14 razy. Natomiast prom z Nowodworów do Łomianek 30 razy dziennie w soboty, niedziele i święta oraz 7 razy w dni robocze.

Za rejs do Serocka trzeba zapłacić 36 zł (ulgowy - 18 zł), a za przejażdżkę tramwajem wodnym - 18 zł (ulgowy - 9 zł). Przeprawa promem jest bezpłatna.

Cennik biletów
Warszawskie Linie Turystyczne

Źródło: ZTM

Poprawiony: środa, 24 kwietnia 2013 23:05